Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Mahalle Halkı Sosyal Alan Nöbeti Başlattı

Erkan Ilik | 25 Nisan 2022 | Genel, Güncel A- A+

Muğla’nın Ortaca İlçesi Fevziye Mahallesi’ndeki park yapılmak istenen 5 bin dönümlük alanın ihaleyle satıldığını belirten köylüler, alanda nöbet tutmaya başladı.

Ortaca’ya bağlı Fevziye Mahallesi’nde köylüler; sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler için kullandıkları beş bin dönümlük alanın, muhtarlık tarafından idare edilmesini talep etmişti. Milli Emlak Şefliği, köylülerin talebine; “Bu bölgeler kırsal nitelikli yerleşim alanıdır, dolayısıyla sosyal donatı alanı olarak kullanılamaz” karşılığını vermişti. Köylüler, alanın 7 Nisan 2022’de açılan ihale ile satıldığını iddia etti.

İhale ile satılan alanda nöbet tutulmaya başladığını belirten CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, “Yıllardır akla gelmeyen, köylü istedikten sonra 5 dönümlük alanın apar topar ihaleyle satışa çıkarılması, ayrıca satışın tesadüfen duyulması akıllarda soru işaretleri bırakıyor” dedi.

CHP’li Tezcan, yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Geçtiğimiz günlerde CHP Parti Meclisi (PM) üyemiz Sayın Gizem Sayar Özcan ve CHP Muğla Milletvekilimiz Sayın Süleyman Girgin ile mahalle sakinlerimizle görüşerek taleplerini dinledik. Birlikte hareket edeceğimizi, satışın durdurulması için mücadele edeceğimizi söyledik. Satışın iptali için dilekçeler hazırlandı ve itirazlar yapıldı. Milletvekillerimiz konunun takipçisi olmaya devam ediyorlar.

“Genci, Yaşlısı Nöbet Tutmaya Başladı”

AKP iktidarının rant uğruna talan ettirmeyeceği yer yoktur diye düşünüyorduk ancak köylümüzün 5 dönüm yerine göz dikeceği aklımızın ucundan geçmezdi. Köylümüzün 50 yıldır kullandığı, park yapalım dediği yere, bakanlığın olmaz demesi kabul edilebilir gibi değildir. Geldiğimiz noktada belirsiz bir bekleyiş halen devam etmekte. Köylümüz çoluk çocuk, genci, yaşlısı satışı düşünülen alanda ateş yakıp nöbet tutmaya başladı. Bizler de her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz. Söz konusu alanın köylümüzün elinden alınması kararından vazgeçilmeli, köylümüzün kullanabileceği şekilde devir ve tahsisi yapılmalıdır. Başta Kaymakamlığımız ve valiliğimizin zaman geçirmeden konuya köylümüz lehine duyarlı yaklaşımlarını bekliyoruz.”

20 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle