Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Lübnanlı İş Adamı Mega Yatına 2 Milyon TL’lik Akaryakıt Aldı

Erkan Ilik | 22 Ağustos 2022 | Genel, Güncel, Turizm A- A+

Dünyanın en zengin 20 Arap işadamı arasında yer alan Lübnanlı Taha Mikati’ye ait Chopi Chopi isimli mega yat Fethiye’ye demirledi.

Bu sabah  Yunan Adalarından Türkiye kıyılarına geçen mega yatın yolcuları arasında Taha Mikati’nin de yer aldığı öğrenilirken yatta  aile yakınlarının da  bulunduğu ifade edildi.  Fethiye İskelesi’nden Lübnanlı işadamının mega yatına 80 Bin Litre   akaryakıt alınırken, mega yattan özel bir araca yaklaşık 20 valiz konulup iskeleden ayrıldı. Lübnanlı Taha Mikati’nin  mega yatına aldığı 80 Bin Litre akaryakıtın karşılığında ise 2 Milyon TL ödediği öğrenildi.

4 milyar Dolar servete sahip olduğu belirtilen telekomünikasyon şirketleri sahibi Lübnanlı işadamı Taha Mikati’nin aile evi olarak adlandırdığı dünyanın en güzel yatları arasında yer alan Chopi Chopi isimli megayat, Fethiye Limanı’na demirledi. Yunanistan adalarından Türkiye’ye giriş yaptığı öğrenilen içinde ünlü işadamı Taha Mikati ve  aile yakınlarının yer aldığı 2421 grostonluk 80 metre uzunluğundaki mega yat ile  Yunanistan ve Türkiye kıyılarını gezen Mikati ve  yakınları muhteşem bir tatil yapıyor.

Sabah saatlerinde Fethiye İskelesi’ne demirleyen yattan iniş yaparak, Dalaman Havaalanı’na gidecek işadamı Taha Mikati’nin  yakınlarına ait 20 bavul ve çeşitli büyüklükte çantalar indirilip, gümrükten geçti. Bu sırada 8 tankerle yaklaşık 2 Milyon TL’lik  80 bin litre akaryakıt ikmali yapıldı.

Megayatın Fans Maritin şirketine ait olduğu, Taha Mikati ve yakınlarının yeniden  mega yatla Yunanistan’ın Rodos Adası’na gideceği öğrenildi.

Megayat 110 Milyon Dolar

80 metrelik lüks megayat, İtalyan mimarlar Laura Sessa, Giovanni ve Paola Zuccon ile birlikte inşa edildi ve türünün en büyüğü arasında. 110 milyon Doları’nın üzerinde olan tüm yatın tamamlanması 660.000 saat sürdü ve yer değiştirme gövdesi alüminyum ve çelikten yapıldı.

Aslen eğlence amaçlı kullanım için “aile evi” olarak tasarlanan Chopi Chopi, beş lüks çift kabin, özel VIP teraslı özel bir süit, altı geniş açık güverte, alt güvertede bulunan 100 metrekarelik plaj kulübü içermektedir. Birden fazla yemek ve salon alanı ve iki asansör. Yüzen ev, herhangi bir zamanda 12 konuk ağırlayabilir ve yaklaşık 31 mürettebat ve dokuz personel istihdam etmektedir. Ayrıca, gemi benzersiz bir dairesel pilot ev, sauna, Türk Hamamı ve masaj odası ile tam bir günlük SPA ve arkada bulunan bir helikopter pisti bulunuyor.

Chopi Chopi beş yıl önce, 2014 Dünya Yat Kupasını evine götürdü. Ondan önce de Showboats Tasarım Ödülleri, 2014 yılında En İyi İç Dekorasyon Ödülü; 2014 Dünya Süperyat Ödülleri’nde Hakem Heyeti ve 2013 Yılı Teknesi ödüllerini aldı

Taha Mikati Kimdir?

Taha Mikati, Lübnanlı milyarder bir işadamıdır. Investcom, M1 Group ve Mikati Foundation’ın kurucu ortağıdır. 1979’da, Abu Dabi’de bulunan Arabian Construction Company’yi ve Orta Doğu’daki en büyük inşaat şirketlerinden birini kurmuştur. Haber-Hakan AYKIRI

(GERMANY OUT) Der Ministerpräsident der Republik Libanon, Najib Mikati, bei einem Besuch in Berlin (Photo by Popow/ullstein bild via Getty Images)

66 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle