Hoşgeldiniz  

Lokanta ve Restoran İşletmecileri Alınan Karardan Memnun

Erkan Ilik | 02 Mart 2021 | Genel, Güncel, gundem, Mugla A- A+

Fethiye’de uzun zamandan bu yana pandemi nedeni ile kapalı olan lokanta restoran ve kafe işletmecileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kabine toplantısı sonrası açıkladığı “Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler, çok yüksek riskli iller dışında, Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 07.00 ile akşam 19.00 saatleri arasında, yüzde 50 kapasiteyle sürdürebileceklerdir” açıklaması sonrası sevinçlerini dile getirerek, “Çok zor durumdaydık. Artık dayanacak gücümüz kalmamıştı. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundular.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı’nın ardından kontrollü normalleşme dönemine geçildiğini açıklaması üzerine tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’deki Restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerlerin işletmecileri de rahat bir nefes aldı. Açıklamanın ardından sabahın erken saatlerinde kapalı veya kısıtlamalı satış yapan iş yerlerini temizleyen ve masa, sandalyelerini yerleştiren kafe, lokanta ve restoran işletmecileri yüzde 50 kapasite ile hizmet vermeye başladılar.

“Sevinçliyiz”

Uzun zamandan bu yana pandemi nedeni ile sadece paket servisi yaptıklarını ifade eden lokanta işletmecisi Mehmet Küçüktahancı, “Eylül ayından bu yana pandemi dolayısı ile sınırlı satış yapabiliyorduk. Yani sadece paket servisimiz vardı. Müşterilerimiz yemeklerini alır, ayak üstü yiyebiliyorlar idi. Dolayısı ile bizim işlerimizde de çok düşüş yaşanmakta idi. Kira ve giderlerimiz de oldukça yükselmişti. Açıkçası fazla dayanacak gücümüz kalmamıştı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a imdadımıza yetiştiği için çok teşekkür ediyorum. Tabiki kurallara uymaya devam edeceğiz. İşletmemizde koronavirüse karşı alınması gereken tedbirleri sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

“Kurallara Uyarak Hizmetimizi Vereceğiz”

İş yerlerine gelen müşterilerin oturacak yer olmaması nedeni ile alış veriş yapmadan geri döndüklerini belirten işletmeci Muharrem Süngü ise, “Gözümüz kulağımız dün akşam gerçekleşen kabine toplantısından çıkan sonuçlar idi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasından sonra bir nebze de olsa rahat nefes aldık. Ama ne olursa olsuz hizmetimizde pandemi kurallarını unutmayarak uygulamaya devam edeceğiz. Sağlığımızı da hiçe saymayacağız” diye konuştu.

224 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1550
EURO 9,7089
BIST 11,2284
ALTIN 457,33

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle