Hoşgeldiniz  

KORONAVİRÜS FETHİYE’DE ORTA YAŞLARA İNDİ

Erkan Ilik | 05 Nisan 2021 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Sağlık A- A+

Dünyanın ve ülkemizin canla başla mücadele ettiği koronavirüs salgını son zamanlarda yaşlı kesimden çok orta yaşlı kişilerde görünmeye başladı. Fethiye Devlet Hastanesine günlük 100 kişinin test için müracaat ettiği ve en az 30 kişinin testinin pozitif olduğu öğrenildi.
Fethiye’de koronavirüs salgını hızla yayılmaya devam ediyor. Vaka sayıları geçtiğimiz günlerde ciddi anlamda düşüşe geçmişken, tekrar hortlayarak vaka sayıları gün geçtikçe artmaya başladı.Yetkililerden edinilen bilgiye göre, son zamanlarda Covid-19 salgınına yakalanan yaşlı sayılarında üşüş yaşandığı ve orta yaşlarda daha fazla görülmeye başlandığı öğrenildi.
Fethiye’de koronavirüs vakaları gün geçtikçe artışını sürdürüyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre düzenlenen Fethiye’nin risk haritasında, ilçe genelinde oluşan kırmızı ve turuncu renk dikkat çekerken, haritada bölge bölge kırmızı alanların hızla arttığı görüntülendi. Bilim Kurulu üyeleri ve uzmanların tüm uyarılarına rağmen maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmemesi yüzünden pandemi Fethiye’de de artıyor. Pek çok vatandaşın çeşitli şikayetleri nedeniyle İlçe Sağlık Müdürlüğü ve hastanelere yaptıkları başvurularda yapılan testlerin sonuçlarının pozitif çıkması, tedbirlerin arttırılması gerektiğini bir kez daha ortaya koyuyor.
Fethiye’de Devlet Hastanesi’nde geçtiğimiz aylarda 20’nin altına düşen hasta sayısı da artışa geçti. Hastanede koronavirüsten tedavi gören hasta sayısı 10’u yoğun bakım ünitesinde olmak üzere 60 kişi tedavi görüyor.
Yetkililer hemen her gün 30’un yeni vakanın oluştuğunu, vatandaşların tedbirleri aksatmaması gerektiğini belirtirken, Fethiye ve bölgesinde mutasyona uğramış korona salgını ile karşılaşılmadığını ifade ettiler.
“Salgın Orta Yaşlarda Daha Fazla Görülmeye Başladı”
Özellikle 65 yaş ve üstü kişilerde daha sık görülen hastalığın, son zamanlarda 40’lı yaşlarda daha fazla görülmeye başlandığını belirten yetkililer, aşılama çalışmasının oldukça olumlu sonuçlar vermekte olduğunu dile getirdiler. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

1160 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1550
EURO 9,7089
BIST 11,2284
ALTIN 457,33

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle