Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Koronavirüs bulaşımını engellemek için ürettiği projeye destek bekliyor

Erkan Ilik | 30 Haziran 2020 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

Koronavirüs bulaşımını engellemek için ürettiği projeye destek bekliyor
Muğla’nın Fethiye ilçesinde bir girişimci, toplu taşıma araçlarından koronavirüs bulaşımını önlemek için ürettiği projeye devlet desteği bekliyor.
İlçede yaşayan Emrah Çınar, toplu taşıma araçlarını kullanan vatandaşlar için araçlara biniş ve iniş sırasında otomatik dezenfekte sistemi geliştirdi.
Sisteminin patentini alan Çınar, şehirlerarası ve şehir içlerinde kullanılan toplu taşıma ve her türlü insan taşımasına yönelik nakil araçlarında yolcuların hijyenlerini en üst seviyeye çıkarmayı hedeflediği projesine devlet desteği bekliyor.
Çınar, gazetecilere yaptığı açıklamada, dezenfektasyon sisteminin insan taşımasına yönelik her türlü nakil aracında uygulanabileceğini söyledi.
Sistemin salgın sürecinde bulaşıcılığın en az seviyeye indirilmesi, bloke edilmesine imkan sağlamak amacıyla geliştirdiğini anlatan Çınar, “Sistem araçların yolcu giriş kapısına montajı yapılarak araca binen yolcuların dezenfektan sıvısı ile komple dezenfekte edilmesini sağlıyor. Dezenfektasyon sistemi, yolculuk başlamadan önce araçlara binişlerde araç içine dışarıdan gelebilecek her türlü biyolojik kirleticinin önüne geçmesini sağlar.” dedi.
Çınar, toplu taşıma araçlarına kurulacak sistemle insanların iş yerlerinden evlerine temiz bir şekilde girmelerinin sağlanacağını vurguladı.
Sistemin ülke genelinde uygulanması için ilgili bakanlıklara başvuru yaptığını ve dönüş beklediğini dile getiren Çınar, “Uygulanacak işlemle toplu taşıma araçlarında yolcuya ait eşyaların ve bagajların da dezenfekte edilmesini sağlıyor. Toplu taşıma araçlarına maliyeti de yüksek olmayan bir sistem. Bu proje hayata geçirilirse gelirin yarısını çocuk esirgeme, Mehmetçik Vakfı gibi kurumlara da bağışlayacağım. Amacım, ülkemize sağlıklı nesiller yetişmesine vesile olmak. Projemin hayata geçirilmesiyle farklı ortak kullanım alanları için geliştirdiğim üç projeyi de ülkeme kazandırmaktan mutluluk duyacağım.” diye konuştu.

448 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8163
EURO 9,1520
BIST 1,1676
ALTIN 473,26

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle