Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

KIZILAY FETHİYEDE 2 BİN AİLEYE ULAŞTI

Erkan Ilik | 17 Mayıs 2021 | Genel, Güncel, Manşet A- A+

Fethiye’de Türk Kızılay tarafından ihtiyaç sahibi 2 Bin aileye nakdi ve gıda yardımı yapıldı.

 

Fethiye Kızılay Şubesi Ramazan Ayında 2 Bin ihtiyaç sahibi aileye nakdi ve gıda yardımında bulundu. Bu yıl sokağa çıkma kısıtlaması ve Ramazan Ayı nedeni ile yardım talebinin yoğun olduğunu belirten Türk Kızılayı Fethiye Şubesi Başkanı Burhanettin Tuna, “Kızılay Fethiye Şubesi olarak, Bin 500 aileye gıda paketi, 241 aileye nakdi yardım,85 aileye gıda çeki ve 120 aileye de çeşitli yarımlarda bulunuldu” dedi.

Yasaktan etkilenen günlük yevmiye ile geçinmek zorunda kalan aileler ulaşmaya çalıştıklarını anlatan Tuna, “Şuana kadar 1500 aileye gıda kolisi 241 aileye de Ziraat Bankası hesaplarına yatırılmak üzere 500 lira nakdi yardım, 85 aileye gıda çeki ve 120 aileye de çeşitli yarımlarda olmak üzere yaklaşık 2 Bin aileye ulaştık ve yardımlarımız devam ediyor. Amacımız 2 bin 500 aileye yardımda bulunmak. Bu arada, bağışçılarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kızılay’a güvenle bağışlarını yapıyorlar, biz de ihtiyaç sahiplerine bağışları yapıyoruz” dedi.

Hayırseverlere Kızılay’a bağış konusunda çağrıda bulunan Tuna, “Biz bağışçılarımızın fitre, zekat, tutamadığı oruçların fidyesi, bütün bağışlarını Türk Kızılayına gönül rahatlığı ile verebilirler. Biz gelen bağışları son kuruşuna kadar ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için gece gündüz çalışıyoruz, kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

577 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle