Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Kaymakam’dan Öğrencilere Çanakkale Gezisi

Erkan Ilik | 21 Nisan 2014 | Eğitim, Güncel A- A+

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık Kaymakamlık Koltuğunu öğrencilere bıraktı. Kaymakamlık koltuğuna oturan yeni kaymakam Milli eğitim Müdürüne Okullarında başarılı olan öğrenciler için Çanakkale ve Anıtkabir Gezisi düzenlemesi talimatını verdi.

Her yıl olduğu gibi bu yılda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Makam koltukları öğrencilere bırakıldı. Bu kapsamda Fethiye Kaymakamlığı koltuğuna Ölüdeniz İlkokul Öğrencilerinden Musa Kızıltepe isimli öğrenci oturdu. 23 Nisan dolayısı ise Ölüdeniz İlkokulu Müdürü Mustafa Ayhan, Öğretmenlerden Özlem Köse ile Ortaokul öğrencileri Yabancı Uyruklu Öğrenci Marin Zhuhenova, Musa Kızıltepe ve Helin Coşkun Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’a ziyarette bulundular. Ziyarette öğrenciler Kaymakam Çalık’a bir Buket çiçek takdim ederken Kaymakam Ekrem Çalık’ta öğrencilere değişik hediyeler verdi.

23 Nisan nedeniyle koltuğunu öğrencilere devreden Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık Yeni kaymakamdan Fethiye ile ilgili olarak projelerini dinlerken Kaymakam Çalık üç öğrenciyi de sırayla Kaymakamlık koltuğuna oturttu. Kaymakamlık Koltuğuna İlk oturan Musa Kızıltepe isimli öğrenci “Fethiye Kaymakamı olmak çok güzel bir duydu. Fethiye Kaymakamımız bugün bana ve tüm çocuklara olan güvenini ortaya koyarak makamını bizlerle paylaştığı için Fethiye’mizdeki tüm çocuklar adına kendilerine teşekkür ederim. Bugün temsili olarak Fethiye Kaymakamı olarak göreve başladım. Öncelikle ilçemizin sorunlarını tespit ederek en acil sorunlardan çalışmalarıma başlayacağım. Görev sürem içerisinde benim önceliklerim Eğitim Öğretim kalitesini Yükseltmek ve bu iş için okullarımızın maddi sıkıntılarının acilen giderilmesi gerekmektedir. Yeşil alan ve çocuk parklarının daha fazla olması için çalışmalar yapacağım” dedi. Kaymakamlık Koltuğuna oturan Musa Kızıltepe isimli öğrenci daha sonra Kaymakam Olarak Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin’i makamına çağırtarak Gültekin’e Okullarında başarılı olan öğrencilerin Çanakkale ve Anıtkabire bir gezi düzenlenmesi talimatını verdi. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin’de Bu talimat doğrultusunda Mayıs Ayının ilk haftasında Başarılı öğrenciler için Çanakkale’ye gezi düzenlenmesi için gerekli çalışmaların hemen başlatılacağını belirtti.

Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık Açıklamasında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan’ı çocuklara armağan etmiş ve bu günün çocuk bayramı olarak kutlanmasını istemiş. Bu bayram Dünyada başka bir örneği olmayan bir bayramdır. Gelecek nesillerin daha iyi yetiştirilmesini işaret etmektedir. Aynı zamanda egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğu vurgusu çok önemli. Buda demokrasinin temel taşıdır. 4 yılda da olsa 5 yılda da olsa diktatörel rejimlere mahkum değil. Vatandaşımız tercihini ortaya koyabilecek imkana sahip” dedi. Kendilerini ziyarete gelen öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık “Şu çok Önemli, konumunuz ne olursa olsun ister köy çocuğu olun ister Profesör, Cumhurbaşkanı çocuğu olun. Önünüz açık. Köyden çıkıp çalışarak Cumhurbaşkanı da olabilirsiniz. Bu çok önemli. Ben hepinize başarılar diliyorum. İnşallah arzu ettiğiniz meslekleri edinir, bu millete hizmet etmek için vazife alırsınız” dedi. (FG)

Kaymakam’dan Öğrencilere Çanakkale gezisi (56)_640x427 Kaymakam’dan Öğrencilere Çanakkale gezisi (67)_640x427

874 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle