Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

KAYMAKAM EYÜP FIRAT ŞEHİT AİLELERİNİ BAYRAMLADI

Erkan Ilik | 13 Mayıs 2021 | Genel, Güncel, Manşet A- A+

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Ramazan Bayramı dolayısıyla beraberinde bazı kurum müdürleri ile birlikte Fethiye’deki bazı şehit ailelerini ziyaret edip bayramladıktan sonra, Taşyaka Şehir Mezarlığına giderek şehit mezarlarının başında dua okudu.

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat Ramazan Bayramı nedeni ile şehit ailelerine ziyarette bulunup, vatanımızın bekası ve var olması için canlarını siper ederek şehit olan kahramanlarımızın mezarlarını da ziyaret ederek duada bulundu.

Kaymakam  Fırat’a  Garnizon Komutanı Personel Binbaşı Sedat Karabay,, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Binbaşı Rüştü Şen, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Raşit Gödelek, Fethiye Müftüsü Kamil Oktay ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya eşlik etti.

ŞEHİTLERİMİZİN AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ

Kaymakam Eyüp Fırat ve beraberindeki heyet ilk olarak Şehit Piyade Yüzbaşı Özgür Özekin’in Tuzla Mahallesindeki ailesini, ardından da yine Tuzla Mahallesindeki Şehit Piyade Er Selim Fakı’nın ailelerine ziyarette bulundu.Kaymakam Fırat ve protokol üyeleri önce Şehit Piyade Yüzbaşı Özgür Özekin’in annesi Aliye Özekin, eşi Müge Özekin ve diğer aile fertleri tarafından karşılandılar.Kaymakam Fırat, Özekin ailesinin Ramazan Bayramını kutlayıp, dert ve dileklerini sordu.Çevredeki vatandaşlarında Ramazan Bayramını kutlayan Kaymakam Eyüp Fırat çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Daha sonra Tuzla Mahallesindeki Şehit Piyade Er Selim Fakı’nın annesi Gülseren Fakı ve  babası  Muharrem Fakı’yı ziyaret eden protokol üyeleri şehidimizin ailesine devlet olarak her zaman yanlarında olduğunu dert ve dileklerini iletebileceklerini belirttiler.

ŞEHİTLİKTE DUALARDA BULUNULDU

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ve beraberindeki protokol üyeleri, şehit ailelerinin ziyaretinin ardından Fethiye Taşyaka Şehir Mezarlığına gelerek dualarda bulundular. Mezarlıkta görevli memur tarafından Kuran’ı Kerim Tilavetinde bulunulurken, Fethiye İlçe Müftüsü Kamil Oktay tarafından da dua okundu.

KONTROL NOKTASINDA BAYRAMLAŞMA

Son olarak Ölüdeniz Mahallesi Ovacık mevkiindeki Jandarma yol kontrol noktasına geçen Kaymakam Eyüp Fırat ve beraberindekiler burada görev yapan ekiplerin Ramazan Bayramını kutladı. Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanı Ergül Tunçdemir tarafından karşılanan Kaymakam Fırat ve beraberindekilere kolonya ve çikolata ikram edildi. Yol kontrol noktasında kısa bir birifing alan Fırat, Ölüdeniz Mahalle Muhtarı Halil Duman ile mahallenin sorunlarını da görüştü.

HALKIN BAYRAMINI KUTLADI

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, gazetecilere yaptığı açıklamada tüm Fethiye halkının bayramını kutladı. Fırat, “Bugün şehit yakınlarımızı, halen görevine devam eden gazi jandarma kardeşimizi, şehit mezarlarını ve kontrol noktalarını ziyaret ediyoruz. Bayramda Fethiyeli kardeşlerimin rahatı ve güvenliği için tüm ekiplerimizle birlikte sahalardayız. Kendisi bayram yapmayan, ailesinden uzak kalan bütün mesai arkadaşlarımın bayramlarını kutlama ve yanlarında olduğumuzu hissetmeleri adına ziyaret gerçekleştirdik. Bayramın milletimize ve tüm İslam alemine huzur ve sağlık getirmesini temenni ediyorum. Allaha çok şükür sorunsuz bir şekilde bayrama başladık. Allah’ın izniyle de sorunsuz bir şekilde bitireceğiz. Bütün güvenlik güçlerimiz sahada. Büro memurlarını dahi görevlendirdik. Muhtarlarımız hem bayram hem de pandemi sürecinde gönüllü olarak sahada. Güvenlik güçlerimiz bayram yapmıyor ama halkın güvenliği için gece gündüz çalışıyor. Tüm mesai arkadaşlarımın da bayramını kutluyorum” diye konuştu.   Haber-Foto/Hakan AYKIRI

476 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle