Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Kaymakam Balcı’nın Makamı Çocuklara Emanet

Erkan Ilik | 22 Nisan 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makam koltuğunu temsili olarak öğrencilere devretti.

Fethiye Gazi İlkokulu öğrencileri, Kaymakam Alper Balcı’nın makamını devraldı. Her yıl geleneksel hale gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Etkinlikleri kapsamında Gazi İlkokulu’ndan 5. Sınıf Öğprencileri Enes Nuri Yıldırım, Selin Kavruk ve Şeyma Apa  yarım saatliğine Fethiye Kaymakamı  Alper Balcı’nın makamına oturarak sıra ile Fethiye Kaymakamlığı yaptılar. Öğrencilere Sınıf Öğretmeni Ahmet Nasır Çeçen ve Okul Müdürü Bengü Büyükteke eşlik etti.

Öğrenciler Fethiye Kaymakamı Alper Balcı’ya Türk Bayrağı ve kendi yaptıkları tabloyu hediye ettiler. Kaymakam Balcı’a çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı makamını çocuklara devrederken yaptığı açıklamada “21 yıllık meslek hayatımda hep böyle yaptım. Bugün akşama kadar sizin süreniz var. Ne zaman isterseniz o zaman bırakın ama bugün buranın Kaymakamı sizsiniz. Ziliniz burada telefon orada. Özel kalem emrinizde. Bugün emirleri siz verceksiniz. Bugün sizin gününüz. Ben biraz mesleğimi anlatayım hemen, ondan sonra köşeye geçeceğim ve emrinizi bekleyeceğim. Bugün dile benden ne dilersen günü. Atam Gazi Mustafa Kemal Atatürk bugünü sizlere armağan etmiş. Bu gücü çocuklar adına kullanın” dedi.

Fethiye Kaymakamı olarak  telefonla Karayolları Şube Müdürlüğü’nü, Fethiye Belediye Başkanı’nı ve Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü’nü aradılar.Çocuk kaymakamlar karayollarından Gazi İlkokulu önüne yaya geçidi yapılmasını, Fethiye Belediye Başkanı’ndan yolların bir an önce tamamlanmasını ve Milli Eğitim Müdürü’nden ilkokul 1,2,3 ve 4. Sınıf öğrencileri arasında bilgi yarışı düzenlenmesini talep ettiler. Haber-Hakan AYKIRI

63 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle