Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Kaymakam Balcı “Hanutçuluğa Göz Açtırmıyoruz”

Erkan Ilik | 01 Temmuz 2022 | Genel, Güncel, Turizm A- A+

Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, kentin farklı noktalarında hanutçuluk konusunda şikayetlerin sıkça geldiğini vurgulayarak, “Kolluk kuvvetlerimiz ve bu konuyla ilgilenen kurumlarımızın personelleri hanutçuluğa karşı mücadeleyi sürdürüyor. Bu konuda halkımızdan ve esnafımızdan sağduyulu ve duyarlı olmalarını bekliyoruz. Biz Fethiye’de hanutçuluğa göz açtırmayacak ve mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı nedeni ile Fethiye’de düzenlenen etkinlikler kapsamında Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, beraberinde protokol üyeleri ile birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile deniz şehitlerimiz için denize çelenk bıraktılar.

Törene Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, Sahil Güvenlik Bot komutanı Erdal Kıreker, Liman Başkanı Abrurahman Kara, Garnizon Komutanı Asteğmen Cemal Yalçın, Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Çiçek, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, İMEAK DTO Başkanı Şaban Arıkan, Fethiye, Göcek, Çalış, Ölüdeniz Deniz Motorlu Taşıyıcıları Birliği Başkanı Güven Altuğ, FTSO Başkan vekili Kemal Hıra, Ziraat Odası Başkanı Kenan Karayiğit ve denizciler katıldı. Tekne ile Clup Letonia açıklarına ulaşıldığında Kaymakam Alper Balcı, İMEAK DTO Başkanı Şaban Arıkan ve Liman Başkanı Abrurahman Kara denize çelenk bırakırken siren çalıp Sahil Güvenlik botu da çelenk çevresinde tur attı. Kaymakam Balcı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm denizci şehitlerimiz anısına bu çelengi denize bırakıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fethiye Kordondan kalkan ve Kızıl Ada açıklarına kadar açılan yattan Fethiye Kaymakamı Alper Balcı, Garnizon Komutanı Per. Asteğmen Cemal Yalçın, Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, oda ve STK temsilcileri denize çelenk bıraktılar.

“Tüm Deniz Şehitlerimizin, Kara Şehitlerimizin Ruhu Şad Olsun”

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile deniz şehitlerimiz için denize çelenk bırakılmasının ardından açıklama yapan Fethiye Kaymakamı Alper Balcı “ Kabotaj Bayramımızın 96. Yılı kutlu olsun. Atam Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize en büyük armağanlarından biri. Karasularımızdaki bağımsızlığımızın ve egemenliğimizin sembolü Kabotaj Bayramımız. Fethiye’de de kuvvetliyiz bu konuda. İki adet ayrı liman başkanlığımız var Fethiye ve Göcek Liman Başkanlığı. Tüm deniz şehitlerimizin, kara şehitlerimizin ruhu şad olsun. Mavi vatanda, havada, karada ve denizde, biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak her yerdeyiz. Bunun için buradayız. Bu organizasyondan dolayı Liman Başkanımıza, Deniz Ticaret Odası Başkanımıza ve bizi burada misafir eder gemi mühendisimiz İhsan Bey’e çok teşekkür ediyorum’’ dedi.

“Misafirperverliğimize, Hoş Görümüze Halel Getirmememiz Lazım”

Sorulan bir soru üzerine Fethiye turizmini de değerlendiren Kaymakam Balcı ‘’Sezon tam istediğimiz gibi değil ama daha iyi. Corona’dan kaynaklanan sıkıntılar devam ediyor. Ama bu konuda biz hazırız. Sadece istediğim turistlere daha duyarlı davranmamız gerektiği konusunda. Bu bizim için en önemli konulardan biri. Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşlarının misafirperverliği tüm dünyada biliniyor. Bu misafirperverliğimize, hoş görümüze halel getirmememiz lazım. Onun için turizm sektöründeki bütün arkadaşlarımızın çok dikkatli olmasını istiyorum ben’’ diye konuştu.

“’Hanutçuluk Konusunda Şikâyetler Var”

Fethiye’de hanutçuluk konusunda da şikâyetlere değinen Kaymakam Balcı ‘’Hanutçuluk konusunda şikâyetler var. Biz de kolluk kuvvetlerimiz ile elimizden geleni yapıyoruz. Ama Fethiye doğasıyla, insanıyla harika bir yer. Bu konunun bize gelmeden halledilmesi gerekir. Turistlerimizi memnun etmemiz lazım. Onlar bizim misafirimiz, her sene gelsinler. Türklerin en önemli özelliği hoşgörüsü ve misafirperverliği bizim buna halel getirmememiz lazım’’ dedi. Haber-Hakan AYKIRI

65 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle