Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Kadın Çalışanlar Yemekte Buluştu

Erkan Ilik | 09 Mart 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

Dünya Kadınlar Günü kapsamında Birey Eğitim Kurumları Kurucu Müdürü Şerif Özdemir tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Barbun Restoran’da Fethiye Birey Okulları ve Önallar Köy Sofrası’nda Fethiye Birey Kurs Merkezi kadın çalışanları için yemek düzenlendi.

Eğitim kurumlarının kadın velilerinin de katıldığı yemekten önce Fethiye Birey Okulları Kurucu Eğitim Koordinatörü Kübra Özdemir günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi ve ardından hediye ve çiçeklerini sunumu gerçekleştirildi.

Fethiye Kurs Merkezi çalışanları için de Müdür Yardımcısı Halide İnan günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapıp hediye ve çiçek takdimi yaptı. Katılımın yoğun olduğu yemekte çalışma hayatında yoğun bir şekilde yer alan kadın personeller gönüllerince eğlendiler. Bu tarz motivasyon etkinliklerini sıkça gerçekleştiren eğitim kurumu, bir kez daha çalışanlarının memnuniyetini sağladı.

Kurucu Müdür Şerif Özdemir, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ile ilgili düşüncelerini gazetemize şu sözlerle belirtti;

“Ülkemizin kalkınması için kadınların her alanda olduğu gibi çalışma hayatında da yer alması gerekmektedir. Bir anne, bir eş, bir evlat, bir kardeş, bir arkadaş olan kadın toplumun kalkınması için her zaman var olmalıdır. Kadına kalkan her el, tüm insanlığa kalkmıştır. Kadının onuruna yönelik her türlü saldırı tüm insanlığa yapılmıştır. Kadın ve erkeği ayıran tüm vasıflar aslında insanlığa zarar verir. Kadının ötekileştirildiği toplumlar maalesef gelişme ve yenileşmeye kapalı kalmaya devam edecektir. Dünyamızın yarısını oluşturan kadınların fikri ve duygusal katkısını ihmal etmediğimiz zaman daha yaşanabilir ve daha huzurlu bir dünyaya erişebiliriz. Gerek çocuk yaşta evliliklerinin gerek kadına şiddetin engellenmesi için kararlılıkla mücadele edilmelidir. Daha güzel yarınlar ancak kadının toplum hayatına eşit katılımıyla mümkündür. Birlik ve dayanışmanın en güzel günlerinden biri olan 8 Mart’ta gericiliğe, sömürüye, baskıya ve şiddete hayır diyor, tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyor, eşitlik, özgürlük ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum.”

102 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle