Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

İngilizler Ekim Ayını Sınırlıda Olsa Canlandırdı

Erkan Ilik | 09 Ekim 2021 | Genel, Güncel, Turizm A- A+

TÜROFED yönetim kurulu üyesi ve Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, İngiltere’nin Türkiye’ye kapılarını açması ile birlikte bölgeye gelen İngiliz turistlerin, Ekim ayında sınırlıda olsa bölgeye hareket getirdiğini  ifade ederek, “13 Kasım tarihine kadar bölgemize uçak seferleri sürecektir. Şuanda ağırlıklı olarak bölgemizde Rus, Ukrayna, Almanya ve İngiliz turistler bulunmakta” dedi.

İngiltere’nin Türkiye’yi pandemi risk haritasında sarıya alması ile birlikte bölgeye gelen İngiliz turistler, Ekim ayında turizmcilerin bir nebze de olsa yüzünü güldürüyor. Bekledikleri düzeyde İngiliz’in Fethiye ve bölgeye gelmediğini ifade eden  TÜROFED yönetim kurulu üyesi ve Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, “Buna da şükür. Bir nebze de olsa İngiliz turistler yüzümüzü güldürdü. Yani Ekim ayını turizmciler olarak kötünün iyisi olarak geçiriyoruz” diye konuştu.

“Biz Nebze de Olsa Yüzümüz Güldü”

İngiliz turistlerin Ekim ayını biraz canlandırdığını belirten Fethiye Otelciler Birliği (FETOB) Başkanı Bülent Uysal, “ Ekim ayı İngiliz turistlerin gelmesi ile biraz hareketlendi. Beklediğimiz yoğunluk olmadı, ama İngiliz turistlerin azda olsa bölgeye gelmesi ile birlikte Ekim ayı biraz hareketlendi. Bu yıl bölgemize uçuşlar 13 Kasım’a kadar devam edecek. Yani çok yüksek sayıda olmasalar da bölgemizde İngiliz misafirleri 13 Kasım tarihine kadar göreceğiz. Şuan da bölgemizde Rus, Ukrayna, Almanya ve İngiltere’den misafirlerimiz otellerimizde konaklıyor” dedi.

“Doluluk Oranı Yüzde 70’lerde”

Havaların güzel gitmesi ile birlikte bölgedeki otellerin ortalama doluluk oranının yüzde 60 ile yüzde 80’lerde olduğunu belirten başkan Uysal, “Şuanda bölgemizdeki otellerin durumuna göre doluluk oranı var. Bu yıl havaların da sıcak gitmesi bu duruma etki ediyor. Ekim ayının ortasından itibaren uçuş sayılarında düşüş olacağı için, turist sayısında da muhakkak ki düşüş olmaya başlayacaktır. Özellikle Ovacık bölgesindeki konaklama tesislerimizin bir çoğu kapalı durumda. Ekim ayının 20’sinden sonra da doluluk oranlarının düşmesi ile birlikte çoğu konaklama tesislerimizde yavaş yavaş sezonu kapatacaktır. Açıkçası şuanda kötünün iyisi bir sezon geçiriyoruz. Ülkemizin bir çok noktasında pandemi boy gösterirken, buna rağmen İngilizlerinde gelmesi ile birlikte biz turizmciler biraz morallendik” diye konuştu.

“Tünelin Sonundaki Işığı Görmek Bizleri Umutlandırdı”

İngiliz turistlerin Ekim ayı itibari ile gelmesiyle birlikte önümüzdeki sezon için umutlarının oldukça yükseldiğini de ifade eden  Uysal, “Tünelin sonundaki ışığı gördük. Ülkemizde ve dünya ülkelerinde pandeminin biteceği yönünde umutlarımız yükseldi. İnşallah eski günlerimize geri dönerek, yeniden mutlu günlerimize döneceğiz” ifadelerinde bulundu.

“Otelciler Olarak Hava Oyunlarını Destekliyoruz”

Her yıl Ekim Ayının 20’si gibi Ölüdeniz Hava Oyunlarını gerçekleştiriyoruz. Hava Oyunları bölgemize her zaman hareket getiriyor. Bu organizasyon ile birlikte Fethiye’nin tamamına hareketlilik geliyor. Fethiye’deki otelciler olarak her yıl olduğu gibi biz bu organizasyonu destekliyoruz. İnşallah kazasız bir şekilde bu organizasyonu gerçekleştiririz. Hakan AYKIRI

375 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle