Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

İncelemelerde İhlal Tespit Edilmedi

Erkan Ilik | 13 Eylül 2022 | Genel, Güncel A- A+

Bazı sosyal medya paylaşımlarında Fethiye Belediyesi Geçici Hayvan Bakım Evi’nde katliam yapıldığı iddiaları üzerine, Fethiye Kaymakamlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Açıklamada yetkililerin herhangi bir ihmal tespit etmediği bildirildi.

Söz konusu paylaşımlar üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürü ile Fethiye Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği personelleri tarafından denetimlerin gerçekleştirildiği ifade edildi. Yürütülen kapsamlı faaliyetlerin ardından trafik kazasında yaralanan bir kedinin, tedavisi devam ederken öldüğü belirtildi. İlgili kanun kapsamında bir ihmal durumunun söz konusu olmadığı açıklandı.

Fethiye Kaymakamlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Fethiye Geçici Hayvan Bakım Evi’nde kapıların kapatılarak içeride katliam yapıldığı, sözde uygulanan idari para cezasının geri alındığı iddialarını içerir ifadelere yer verilerek; bir video ile yapılan paylaşımlar üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürü ile Fethiye DKMP Şefliği personelleri tarafından denetim ve incelemeler gerçekleştirilmiştir. Bahse konu videoda görülen kedinin trafik kazası nedeni ile Fethiye Hayvan Bakım Evi’ne getirildiği, tedavisinin devam ettiği 5. günde öldüğü kayıtların incelenmesi ile tespit edilmiştir. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında herhangi bir ihlal tespiti bulunmaması nedeni ile idari para cezası uygulanmamıştır. 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında her ay denetimler yapılmakta ve koşulların iyileştirilmesine yönelik çalışmalar sürdürülmektedir. Söz konusu paylaşımlarda belirtilen iddialar gerçeği yansıtmamakta olup; kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verildi.

24 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle