Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ............................................... .......................................................

İLKSAN SEÇİMLERİNİ TÜRK EĞİTİM-SEN KAZANDI

Erkan Ilik | 22 Haziran 2021 | Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) seçimlerini Türk Eğitin-Sen adayları Hanife Avcı ve Murat Kürşat Koç  kazandı.

Fethiye Şefika Pekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleşen İLKSAN seçimlerinde Fethiye’yi temsil etmek için 4 öğretmen aday yarıştı.

Sabah 09.00’da başlayan oy kullanma işlemleri akşam 17.00’de sona erdi. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şadiye Ceylan başkanlığındaki sandık kurulunda, Hakan Geliş, Ramazan Koyuncu ve Uğur Keleş görev aldı.

Fethiye İLKSAN’a kayıtlı 588 öğretmenin 315’i  oy kullandı. 1 oyun geçersiz sayıldığı seçimler sonucunda Türk Eğitim-Sen adayları Hanife Avcı 191 oy, Murat Kürşat Koç 180 oy alarak ilçe delegesi seçildi. Eğitim Bir-Sen adayları Azim Şakar 131 oy, İsmail Cazağ ise 127 oy aldı.

Seçimlerin sonunda bir açıklama yapan Fethiye Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Mehmet Gönen şöyle dedi:

 ‘’ İlksan Emin Ellerde”

Eğitim çalışanları çok net bir şekilde ‘’İlksan Emin Ellerde’’ diyerek bir kez daha Türk Eğitim Sen’e olan güvenlerini ortaya koydular.

Tercihleriyle, istikametimize onay veren kıymetli meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum.

Oy veren ya da vermeyen tüm İLKSAN üyeleri emin olsun ki; arkadaşlarımız, 1996’dan beri olduğu gibi, önümüzdeki dönemde de emanetlerine sahip çıkmayı sürdürecektir. Meslektaşlarımızın alın teri olan birikimleri, yine ve yalnız onlar için hizmete dönüşmeye devam edecek.

Bugün yapılan seçimler, bizim için sürpriz olmadı. Çünkü il genelinde aldığımız yetkinin tesadüf olmadığını gösterdi.. Muğla ilinde seçilecek olan 15 İLKSAN delegesinin 12 tanesini Türk Eğitim-Sen üyeleri kazanmıştır.

İLKSAN seçimlerini sıkıntısız bir şekilde gerçekleşmesini sağlayan ilçe Milli eğitim şube müdürü Şadiye Ceylan başkanlığındaki Divan Kurulu üyelerine, her daim yanımızda olan Fethiye TES ilçe yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, hafta sonu olmasına rağmen gelip oyunu kullanan Türk Eğitim-Sen üyesi  ve bize destek olan diğer sendikalara üye İLKSAN delegelerine teşekkür ediyorum.

Eğitim çalışanları, vicdanları ve hür iradeleriyle noktayı koymuştur: İLKSAN EMİN ELLERDE!’’

 

296 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,5492
EURO 10,0853
BIST 11,7943
ALTIN 495,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle