Hoşgeldiniz  
................................................

İlk Kez Hakim Karşısına Çıktı

Erkan Ilik | 27 Mayıs 2022 | Asayiş, Genel, Güncel A- A+

Fethiye’de birlikte yaşadığı adam tarafından otomobille çarpılan ardından da 80 metre sürüklenerek feci şeklide can veren 46 yaşındaki Sahra Gizem Aksu’nun katil zanlısı Özcan O. ilk kez hakim karşısına çıktı. Fethiye Ağır Ceza Mahkemesinde ilk kez hakim karşısına çıkan şüpheli 34 yaşındaki Özcan O. “O gece ikimizde alkollüydük. Ben onu çöp sandım ve üzerinden geçtim. Arabanın altında Sahra’nın olduğunu avukatımdan öğrendim. Duyunca dünyam yıkıldı. Eğer çarptığımı bilsem kendimi de o araçla yakardım” dedi.

Fethiye’nin Karaçulha Mahallesinde geçtiğimiz yılın Kasım ayında birlikte yaşadığı adam tarafından otomobille çarpılan ardından da 80 metre sürüklenerek feci şeklide can veren 46 yaşındaki Sahra Gizem Aksu’nun katil zanlısı Özcan O. Fethiye Ağır Ceza Mahkemesinde ilk kez hakim karşısına çıktı. Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmada sanık Özcan O. Seydikemer Eşen T Tipi Kapalı Ceza ve İnfaz kurumundan SEGBİS üzerinden bağlantı yapılırken, Avukatı Ali Fatih Çavdır. Müşteki Melis Karakurt ve Avukatlar Hayal Özenç ve Okşan Palabıyıkoğlu hazır bulundular.

İlk Duruşma Yapıldı

Duruşmada tutuklu sanık Özcan O. Savunmasında olay gecesini anlatıp, “Olay gecesi benim de eşimin de kafası iyiydi. Eve geldik. Ben yattım. Eşim kısa süre sonra evden çıktı. Arkadaşımın kullandığı aracı emanet almıştım. Arabaya binip eşimi bulmak için çıktım. Beni telefonla aramış, ben de 8-10 kez aradım. Bir elimde telefon, bir elimde direksiyon, binanın önünden 4 kez geçmişim . Orda duranın çöp olacağını düşündüm. O sırada baktım. Bir şeye çarptığımı gördüm. Sanki kaynar su başımdan döküldü. Aracın altında olduğunu ceza evinde avukatımdan öğrendim. Eğer çarptığımı bilsem kendimi de o araçla yakardım. Ben ayakta duran, yerde yatan kimse görmedim. 30-40 metre sürüklendiğini, 60-70 metre araçla gittiğini hiç fark etmedim. Bir insanı çarpacak kadar da bir insan değilim. Orada 2. Geçişte fark edip, durdum baktım. Onu o şekilde gördüm. Hemen ambulans çağırdılar. Öldürme kastım yoktu. Hiçbir zaman alkol içirmek için zorlamadım. Hiçbir zaman tehdit etmedim. Şakalaşırken bile, Allah benim canımı senden önce alsın demişimdir. O gece evde üstümüzü değiştirdik. O nereye çıktı, neden çıktı bilmiyorum” ifadelerinde bulundu.

“Annem Ayrılmak İstiyordu, O Ayrılmıyordu”

Duruşmada ifade veren Kızı Melis Karakurt; “Biz annemle anne- kız arkadaş gibiydik. Özcan, anneme devamlı kredi çıkartmak için uğraşıyordu. Annemden borç para alıyordu. Annem ayrılmak istiyordu. O da annemi sürekli tehdit ediyordu. Annem bir çıkmaza girmişti. O akşam çadırda yemeğe gidene kadar hiçbir sorun yoktu. Orda devamlı kavga çıkarttı. ‘Karıma bakamazlar’ diyordu. Sonra arabaya aldık sakinleştirmeye çalıştık. O Gece Özcan O. Eşyalarını alıp gitsin istiyordu. Özcan O. Kabul etmiyordu. Oturduğumuz evler yan yanaydı. Dışarıdan gelen çığlık sesleri üzerine dışarı fırladık. Orada annemin olduğunu bile anlamadım. Gele yarısı tek başına annem dışarıya neden çıksın. Daha önceden halde annemi bir tartışmadan sonra dağa götürüp, orada tehdit etmiş. Annem ayrılmak istiyordu, o ayrılmıyordu. Özcan O’dan şikayetçiyim” ifadelerinde bulundu.

“Annemi Tehdit Ediyordu”

Tanık R. B. A. İse, “Özcan O. Annemi tehdit ediyordu. Seni öyle bir hale getireceğim ki çocukların bile tanıyamayacak diyordu. Olay anında gittiğimde Özcan O. Ben yapmadım, bir araba ezmiş kaçmış diyordu” diye konuştu.

“Araçtaki Kan İzlerini Gördüm”

Tanık Müslüm Kılıç İse, “Ablam ile Özcan O. Halde tanışmışlar. Ablam Özcan O. İle tanışmadan önce kapalıydı. 5 vakit namaz kılardı. Bu adamla evlenmesini ben istememiştim. Fakat nikahlanmışlar. O gün önce bir balık restoranda birlikte gittik, yedik içtik. Daha sonra çadıra eğlenmeye gittik. Ablam hem yemekte, hem de çadırda fazla içmedi. Ablam lavaboya gidip geldi. Herhangi bir masaya gitmedi. Biz geç saatte çadırdan çıkarken Özcan O. Geride kaldı. Gelmeyince tekrar içeri gitti. Kavga ediyordu. Çekip ayırdım. Arabaya getirip, arka koltuğuna oturttum. Eve aracı sürerek ben getirdim. Evlere geçtik. Dışarıdan sesler gelince baktım, biri yerde yatıyordu. Ablamın olduğunu anladım. Özcan O.’da ordaydı. Kalın tekerlekli bir kamyon ezip gitmiş diyordu. 80 metre lastik izi vardı, şüphelendim. Bunlar arabayı ileriye götürdüler. Hastaneye gittiğimde arabanın çevresini gezdim. Arabanın içi et parçası ve kan doluydu. Yine altı da aynı şekildeydi. Polisi çağırıp, bu durumu gösterdim. Onlar biliyoruz, inceleme yapılıyor dediler” şeklinde konuştu.

“Bu Taksir İle Ölümdür”

Sanık Avukatı Ali Fatih Çavdır, “geçerli bir öldürme mazereti ortada yoktur. Gündüz mezarlık ziyareti, akşam da eğlenmişlerdir. Sonra evlerine mutlu şekilde girmişlerdir. Olayda bahsi geçen aracın hasarı alt bölgesindedir. Muhtemelen maktüle orada bayılmıştır. Ya da oturdu diye değerlendiriyoruz. Müvekkilim eşini aramaya çıkmış. Eşini 6 kez aramış. Maktüle de evden çıktıktan sonra eşini 1 kez aramış. Oradan 4 kez geçmesi maktüleyi arıyor olmasıdır. Bu olayın taksirle gerçekleştiğini düşünüyoruz” değerlendirilmesinde bulundu.

“Tasarlayarak Kasten Öldürmedir”

Müşteki avukatları Hayal Özenç ve Okşan Palabıyıkoğlu “Olayın canavarca hisle kasten olduğunu değerlendiriyoruz. Araçla yaklaşık 80 metre sürüklenme mevcuttur. Daha önce de tehdit mesajları vardır. Bu olayın tasarlayarak kasten öldürme olduğuna inanıyoruz. TCK 82’nin oluşturulduğu kanaatindeyiz” dedi.

Keşif Kararı

Fethiye Ağır Ceza Mahkemesi duruşmayı ileri bir tarihe ertelerken, sanığın tutukluluğunun devamına ve olay yerinde keşif yapılması ile bazı tanıkların dinlenmesine karar verdi.

“Bu Bir Kaza Değil Cinayettir”

Duruşma sonrası acılı anne Hatun Kılıç gazetecilere yaptığı açıklamada; “Dışarıya yemeğe gitmişlerdi. Geldiler. 5 dakika sonra kızım dışarı çıktı. Seslerini duydum başkası diye bakmadım. 7 dakika sonra bağırtılar duydum. Kızımmış, götürüp atacaklardı. Bir bayan daha vardı, o da bırakmadı. Damat bana araç vurmuş kaçmış dedi. Ben yaptım demiyordu. Çok soğuk kanlı duruyordu. Bu bir kaza değil cinayettir. Kızımı kasten öldürmüştür. Paralarımızı aldı ve yedi. Hepimizden bor aldı. Kızımın birikimlerini aldı. Tam parayı vereceği gün kalktı kızımı öldürdü. Torunum gelmeseydi, götürüp bir yere atacaklarmış. Kızımı kasten öldürdü. Sonuna kadar şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

“En Ağır Ceza Verilmelidir”

Sahra Gizem Aksu’nun kızı Melis Karakurt  duruşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada; “Annemi kasten öldürdü. Kedi bile çarpıldığında vicdan azabı çekilir. Onda öyle bir durum yoktu. Annemi katletti. Bu tür insanlarda adalet yerini bulacaktır. Olay akşamı çadıra gitmiştik. Hiçbir şey yokken, kavga çıkardı. Oradan ayrılıp eve döndük. Dönerken arabada annemi tehdit ediyordu. Yan yana evlerde oturuyoruz. Annem ile birlikte evlerine girdiler. Ben de dayım ile kendi evimize girdim. O saatte annem dışarı çıkmaz. İçeride ne yaşandı bilmiyorum. Ya planlı bir şekilde gönderildi. Ya da içeride olay çıkardı. Zaten arabayla sapaktan dönerken 30 km ile dönüyor. Annem görüş alanına girince süratle üstünden geçiyor. Şikayetçiyim. En ağır ceza ile cezalandırılmasını istiyorum. Gündüzden anneme ‘sana hainliği göstereceğim’ diye mesaj atmış. Annem sen çok hainsin demiş. O da sana hainliği akşam göstereceğim demiş” dedi.

“Hunharca Bir Cinayettir”

Sahra Gizem Aksu’nun erkek kardeşi Müslüm Kılıç da; “Olay günü çadırda yemek yedik. Bu yemeğin cinayetle sonuçlanacağını kimse bilmiyordu. Biz Özcan, ölen ablam, ve yeğenim ile çadırda yedik içtik. Biz kalktıktan sonra Özcan içeride başkalarıyla kavgaya başlamış. Gidip ayırdım ve arabaya getirdim. Sarhoştu. Kendisini eve ben getirdim. Arabada da tartıştılar. Önceden ‘sana göstereceğim’ diye mesaj da atmış. Evde yattıktan sonra sesler geldi. Ablamı arabayla ezdikten sonra 3 defa üstünden geçiyor. Bir de görmedim diyor. Orda görüp geçtiğini bilecek delil bulup adalete teslim edeceğiz. Bana göre bu olay çarpma değil, tasarlayarak kasten hunharca öldürmektir” ifadelerinde bulundu.

“Bu Bir Kadın Cinayetidir”

Avukat Okşan Palabıyıkoğlu, “16 Kasım 2021 tarihinde Gizem Sahra imam nikahlı eşi tarafından, araç altında 4 defa 80 metre sürüklenmek suretiyle öldürüldü. Şu anda duruşma salonunda Bunun kasten işlenmiş bir cinayet mi, yoksa taksirle işlenmiş bir kaza mı tartışması yürütülmekte. Karşı taraf bunun alkolün etkisiyle yanlışlıkla yapıldığını iddia etmekte. Bunun tespiti açısından olay yerinde bir keşfi yapılacak. Otopsi raporu henüz gelmiş değil. Dosyadaki deliller tam olarak toplanmış değil. Bizim iddiamız bu cinayetin canavarca hisse işlendiği yönünde ve kasten adam öldürme TCK 82’nin oluşturulduğu kanaatindeyiz. Bu bir kadın cinayetidir. Fethiye Kadın Danışma ve Dayanışma Platformu olarak katılma talebinde bulunduk. Ancak katılma talebimiz heyet tarafından kabul edilmedi. Ancak biz varlığımızla, duruşmada ve duruşma dışında desteklerimizi sürdüreceğiz. Kadın cinayetleri bitene kadar” diye konuştu. Haber-Hakan AYKIRI

 

48 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle