Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

İlk Bayramlaşmayı CHP Yaptı

Erkan Ilik | 02 Mayıs 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Fethiye’de Ramazan Bayramı dolayısıyla siyasi partilerde ilk bayramlaşmayı Cumhuriyet Halk Partisi gerçekleştirdi. CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ve Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’nın da katıldığı bayramlaşmaya partililer yoğun ilgi gösterdi.

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Fethiye İlçe Başkanlığında parti teşkilatı tarafından bayramlaşma töreni bayramın birinci günü ilçe binasında gerçekleşti. Bayramlaşma törenine CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiye CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, CHP Muğla Eski Milletvekili Sami Gökmen ve CHP’li Meclis Üyeleri ile birlikte çok sayıda partili vatandaş katıldı.

 “Geliyor Gelmekte Olan”

Tüm Fethiye halkının ve partililerinin bayramını kutlayan CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir “Bir örgüt olarak bayramın birinci günü erkenden bunu yapmamızın sebebi de öteki örgütlerle sıraya koyduk. Ben biraz erken olmasını istedim. 1’den sonra da Fethiye Halkı’na gideceğiz ziyarete. Geldiğiniz için de ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geliyor gelmekte olan. Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında birlik ve beraberlik içerisinde olmayı temenni ediyorum” dedi.

“950 Milyonluk Yatırımı Fethiye’ye Kazandıracağız”

Bayramlaşma töreninde Fethiye Belediyesinin gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında kısa değerlendirmede bulunan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karacaise  “2 yıllık zorlu süreci birlikte atlattık. Güzel günler bizleri bekliyor. Önümüzde zorlu bir seçim var. 81 vilayetin her yerinde bu seçimi kazanabilmek adına mücadele ediyoruz. Fethiye ve kamunun yararına olacak birçok hizmetin bile engellendiğini görmek bizleri çok üzüyor. Ama her şeye rağmen büyükşehir belediyemizle birlikte Fethiye’miz için tarihin en büyük yatırımlarını başlattık. Toplamda 950 milyonluk yatırımı Fethiye Belediyemize hep beraber kazandırmış olacağız. Hepimizin bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramınız kutlu olsun” dedi.

“İktidara Geliyoruz”

CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay “Bir Ramazan Ayı’nı daha sonlandırdık. Öncelikle tuttuğumuz oruçları Allah kabul etsin. Bu vesileyle Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Daha sağlıklı, güzel, barış, huzur içinde bayramlara kavuşmayı diliyorum. Çünkü bunu bizim insanlarımız hak ediyor. Ama maalesef bu mevcut siyasi iktidarın yaptığı yanlış politikalar yüzünden huzurlu ve mutlu değiliz. Geleceğimiz ile ilgili kaygılıyız. Bunu bize yapmaya kimsenin hakkı yok. O yüzden buna karşı Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında bütün gücümüzle Türkiye’nin her yerinde Muğla’nın her yerinde canla, başla mücadele etmeye devam ediyoruz. Bu topaklar da yaşayan insanların, atalarımızın bize savaşarak miras bıraktığı, şehit kanları dökülerek bize emanet ettikleri, daha huzur içerisinde yaşayabilmesi için de genel başkanımızın öncülüğünde yürüttüğü Millet İttifakı’yla, farklı partiler bir araya gelerek, bu insanlara zulüm eden,  insanları ayrıştıran, üretip emeğinin karşılığını çalınmasına sebep olan,  bu saray düzenini hep beraber sonlandıracağız ve Millet İttifakı’nı Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu öncülüğünde iktidar yapacağız.

Göcek’te koylarımıza sahip çıkıyoruz, İnlice Plajı’nda belediye başkanımız, Karaot’ta halkımız denize girebilsin diye büyük mücadele veriyor. Aynı şekilde daha geçen hafta Ortaca Fevziye Mahallesi’nde insanların daha önce futbol oynadığı şimdi düğünlerini yaptığı alanda bir gece de internet üzerinden sattılar. Bir gece 13 tane arsa belirlemişler. Bodrum’da, Milas’ta, Ortaca’da, Ula’da ihaleyle satmışlar köylü halkımız ayaklandı. Orada büyük bir mücadele verildi. Bizler gündeme getirdik ve geri adım atmak zorunda kaldılar. Sayın Yelda vekil gelmiş orada bir açıklama yapmış. Demiş ki ihaleyi iptal ettik. Beni de aradı. Hatta Sayın vekil bu gece oraya gidiyormuşsun gitmene gerek kalmadı. Biz iptal ettik dedi. Sayın vekil açıklamamı bir izle dedim. Sayın vekile teşekkür etmeyi veya yetkililere teşekkür etmeyi biliriz bunu iptal etmişsiniz Sayın vekil ama dedim. Bununla beraber yeni Nisan’da 13 tane parseli satışa çıkarmışsınız. Şimdi bayram müjdesi vermişsiniz dedim. Aynı müjdeyi Milaslıya, Bodrumluya, Ulalıya ve Ortaca için geri kalan köylülere verecek misiniz? Diye orada kendisine sordum. Bir cevap yok. O ihaleler satıldı. İnternetten ve maalesef kimin aldığını bilmiyoruz.

Tekrardan bu vesileyle bayramınızı tebrik ediyorum. Tutulan oruçları da Allah kabul etsin diliyorum. Daha güzel, huzurlu, mutlu günler de insanların emeğinin karşılığını aldığı huzurlu günler de buluşalım diyorum” ifadelerinde bulundu. Haber-Hakan AYKIRI

37 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle