Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

İlhan Kurt’tan Bir Kitap Daha

Erkan Ilik | 08 Eylül 2022 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye’nin kültür, sanat ve folklörü üzerine araştırmalar yapan yazar İlhan Kurt, “Makri’den Meğri’ye, Meğri’den Fethiye’ye Anılar” isimli kitabın ikinci baskısını gerçekleştirdi. Fethiye ve yöresinin bilinmeyen konularını, Fethiye’ye hizmet etmiş, iz bırakmış simalarının hikayelerinin yer aldığı  bu ikinci baskının yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Yazar İlhan Kurt, “Fethiye kültürünü  üç dört kitaba sığdırmak mümkün değil. Çok derin geçmişi, hikayeleri ve anıları var” dedi.

Fethiye ve Seydikemer ile ilgili kültür sanat ve folklör üzerine araştırmalar yapan yazar İlhan Kurt’un bir kitabı daha piyasaya çıktı. Fethiye Türküleri, Sırrı Efe, Çakıroğulları, Beşkaza Yaylaları, Beşkaza Tahtacıları kitabının ardından Makri’den Meğri’ye, Meğri’den Fethiye’ye Anılar kitabının ardından bu kitabın ikinci baskısını gerçekleştiren yazar İlhan Kurt,  kitabını Fethiye Esnaf Kefalet, Kredi Kooperatifi Başkanı İsmail Başoğlu’na hediye etti.

Kitapları yörede büyük ilgi çeken İlhan Kurt, bundan sonra halk müziğine olan sevgisinden dolayı halk müziği ile ilgili birkaç çalışma yapacağını kaydederek, “Yedinci kitap çıktı. Makri’den Meğri’ye, Meğri’den Fethiye’ye Anılar’ın ikinci baskısının da ilgi göreceğini tahmin ediyorum. Fethiye’mize daha maal edilmiş, bilinmeyen konularını ön plana çıkararak Fethiye’ye hizmet etmiş, iz bırakmış insanlarını yazdım. Benim açımdan bu güzel bir kitap oldu. Değerli bir çalışma oldu. Fethiye kültürünü üç dört kitaba sığdırmak mümkün değil. Fethiye’nin çok derin geçmişi, hikayeleri, anıları var. Yazılması gereken pek çok yönü var. Benim halk müziğine olan sevgimden dolayı, yeni kitap olarak halk müziği üzerine bir iki çalışma yapmak istiyorum. Makri’den Meğri’ye, Meğri’den Fethiye’ye Anılar kitabımızı kitapçılardan temin edebilirler” ifadelerinde bulundu.

21 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle