Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Hindistan’dan Fethiye’ye Uzanan Yardım Eli

Erkan Ilik | 05 Nisan 2022 | Genel, Güncel A- A+

Ramazan Ayını Fethiye’de geçirmek  amacıyla Almanya’dan bir aylık tatile gelen Gülizar ve Anwar Basha Age isimli Hindistanlı karı koca, Türk Kızılayı Fethiye Şubesi aracılığı ile Fethiye’deki ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımında bulundular.

Her yıl Ramazan Ayını bir Müslüman ülkede geçiren Gülizar ve Anwar Basha Age isimli Hindistanlı karı koca, bu yıl Fethiye’yi tercih ettiler. Ölüdeniz Mahallesinde kiraladıkları bir villada Ramazan Ayını geçiren Hindistanlı çift, Türk Kızılayı Fethiye Şubesi aracılığı ile Fethiye’deki ihtiyaç sahibi ailelere gıda kolisi yardımında bulundular. Türk Kızılayı Fethiye Şubesi yöneticilerinden Şahin Kandönmez ve Kızılay personeli Arif Koçyiğit ile birlikte Fethiye’deki ihtiyaç sahiplerini ziyaret ederek yardımda bulunan Gülizar ve Anwar Basha Age çifti ilk etapta 50 aileye ulaştı.

Almanya’nın Köln kentinde otomotiv sektöründe çalıştığını ifade eden 71 yaşındaki Anwar Basha Age, “Eşim Gülizar ile birlikte Ramazan Ayını refahı ile yaşamak amacıyla her yıl farklı bir Müslüman ülkeye gidiyoruz. Bu yıl Türkiye’yi tercih ettik. Zaten ara ara Fethiye’ye de tatile geliyorduk. Çok mutluyuz” dedi.

Gülizar ve Anwar Basha Age isimli Hindistanlı karı kocanın yardımlarından dolayı teşekkür eden Türk Kızılayı Fethiye Şubesi yönetim kurulu üyesi  Şahin Kandönmez, “Bizleri de bu mutluluğa dahil ettikleri için teşekkür ediyoruz. Türk Kızılayı olarak biz her daim sahada ihtiyaç sahibi ailelerimizin yanındayız. Bu tür hayır sever vatandaşlarımız olursa da şubemize müracaat etmelerini bekleriz” ifadelerini kullandı. Haber-Hakan AYKIRI

35 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle