Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ............................................... .......................................................

HDP İL BİNASINA YAPILAN SALDIRIYI KINADILAR

Erkan Ilik | 23 Haziran 2021 | Genel, Güncel, gundem A- A+

Fethiye’de Emekli Sen DİSK Şubesi önderliğinde bazı siyasi parti ve dernek yöneticileri geçtiğimiz günlerde İzmir HDP il binasına yönelik saldırıda Deniz Poyraz isimli kadının öldürülmesi ile ilgili öldürülmesiyle ilgili basın açıklaması yaparak yaşanan olayı kınadı.
18 Haziran tarihinde O.G. isimli şahsın İzmir’de HDP İl Başkanlığı’na yaptığı silahlı saldırı ile Deniz Poyraz’ı öldürmesine yönelik Emekli Sen DİSK üyeleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Fethiye’de de eylem yaparak yaşanan olayı kınadılar. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi önünde bir araya gelen yaklaşık 30 kişi ellerinde Deniz Poyraz’ın fotoğrafının olduğu afişlerle beraber sloganlar atarak kınama mesajı yayınladılar.
Gerçekleşen eyleme katılan tüm siyasi partileri ve Sivil Toplum Kuruluşlarını temsilen basın açıklamasını okuyan DİSK Emekli Sen Fethiye Şubesi Başkanı Nevzat Türkmen açıklamasında şu ifadelere yer verdi;
“Kışkırtıcı, hedef gösterici, ayrıştırıcı bir siyasetle iktidarı koruma çabası Türkiye’yi oldukça karanlık bir sürece götürüyor. İzmir HDP İl Binasını hedef alan ve Deniz Poyraz’ın öldürülmesiyle sonuçlanan, saldırıyı lanetliyor, Deniz Poyraz’ın yakınlarına, sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Bugüne kadar siyasi muhaliflere ve gazetecilere yönelik “faili malum” şiddet eylemlerinin cezasız kalması, bu tip saldırılar için cesaret verici bir ortam yaratmaktadır. Siyasi muhalefete yönelik saldırıların ardından “Daha neler olacak neler, bunlar iyi günler” şeklindeki söylemler hafızalardaki yerini korumaktadır. Ülkemizin geleceği için bu saldırının aydınlatılması, arkasındaki güçler, azmettiriciler, yol göstericiler ve tahrik edenler açığa çıkarılmalı ve hesap sorulmalıdır. Silahlı bir saldırının bu kadar rahatça yapılmasının sorumluları derhal hesap vermelidir. Kimsenin koltuğu, kimsenin iktidarı bu ülkeden kıymetli değildir. Kimsenin siyasi hesapları yiten tek bir candan önemli değildir. Demokratik bir ülkeye kavuşmak için bu saldırının üstünün örtülmesine izin vermemek bütün emek ve demokrasi güçlerinin ortak sorumluluğudur.”

303 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,5492
EURO 10,0853
BIST 11,7943
ALTIN 495,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle