Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Halk Oyunları Festivali Coşkuyla Geçti

Erkan Ilik | 26 Nisan 2022 | Genel, Güncel, Manşet A- A+

Fethiye’de düzenlenen Uluslararası Halk Oyunları Festivali, vatandaşların yoğun  katılımıyla coşkuyla gerçekleşti. Etkinlikte Ukrayna, Litvanya, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan ve Kırgızistan’dan gelen çocuklar dans gösterileri sergiledi.

Fethiye Kaymakamlığı ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü katkılarıyla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Uluslararası Halk Oyunları Festivali programı yapıldı. Etkinlikte farklı ülkelerden çocuklar, gösteriyi izlemeye gelen vatandaşlara çeşitli danslar sergiledi.

Fethiye Kaymakam Vekili Alper Balcı etkinlikte yaptığı konuşmasında, “Covid-19 salgını yüzünden iki yıldır sahalarda değildik. 3 gündür şenlikler devam ediyor çok mutluyum. Cuma ve cumartesi Ukrayna, Litvanya ve Moldova’dan gelen misafirler harika gösteriler sergilediler. Bugün de Azerbaycan ekibi burada. Azerbaycan’dan, Gürcistan’dan, Kazakistan’dan ve Kırgızistan’dan gelen kıymetli misafirlerimiz Atatürk’ün dünya çocuklarına armağan ettiği en güzel bayramlarımızdan biri 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nız kutlu olsun” dedi.  Haber-Hakan AYKIRI

51 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle