Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

GÜMÜŞ VE BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜLER

Erkan Ilik | 27 Eylül 2020 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi, Spor A- A+

GÜMÜŞ VE BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜLER
Antalya’da Kemer Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen 11. Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışları sona erdi.Kemer Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun destekleriyle Kemer Enduro Motosiklet Kulübü tarafından bu yıl 11. Gerçekleştirilen yarışlara Fethiye’den de katılım oldu. Fethiye’den yarışa katılan Fethiye Motosiklet Kulübünden; Başkan Ahmet Selim Yücel ile Bilal Kuşkonmaz Gümüş ve Şükrü Uçkun katıldı.


“1 GÜMÜŞ 2 BRONZ MADALYA İLE DÖNDÜLER”
Antalya kemer’de bu yıl on birincisi düzenlenen Sea To Sky enduro yarışı tamamlandı çeşitli ülkelerden yaklaşık 200 ya 200 yarışçının Start aldığı yarışta yarışçılar dört günlük zorlu etaplarra geçerek dördüncü günün sonunda finişe ulaştılar. Yarışın birinci günü olan 23 Eylül Çarşamba günü plaj etabıyla başlayan yarışın galibi ingiliz sporcu Billy Bolt oldu. İkinci günde ise yarışın orman etabı olan 55 kilometrelik parkur geçildi orman etabını yine Husqvarna pilotu İngiliz sporcu Billy Bolt kazandı. Uluslararası Sea to sky yarışında üçüncü gün de Sky yarış etabı vardı. 32 kilometrelik 1600 metre üstü yükseklikte yapılan yarışın Galibi yine İngiliz sporcu Billy Bolt oldu. Yarışın en son dördüncü günü olan dağ etabında Yarışçıları zorlu 1:55 kilometrelik parkur bekliyordu günün sonunda yarışın kazananı Husqvarna pilotu İngiliz sporcu Graham Jarvis oldu. Fethiye’den yarışa katılan Fethiye motosiklet kulübü sporcuları Bilal kuşkonmaz gümüş madalya aldı Ahmet Selim Yücel ve Şükrü Uçkun yarışın sonunda bronz madalya almaya hak kazandılar.


“SEA TO SKY’DA ZİRVE İNGİLİZ GRAHAM JARVİS’İN”
Antalya’nın Kemer ilçesinde Kemer Belediyesi’nin ana sponsorluğunda düzenlenen 11. Sea To Sky Enduro Motosiklet Yarışlarının son yarışı olan dağ etabını kazanan İngiliz Graham Jarvis genel klasmanda da birinci oldu. Kemer Belediyesi’nin ana sponsorluğunda Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Motosiklet Federasyonunun destekleriyle Kemer Enduro Motosiklet Kulübü (KEMK) tarafından bu yıl 11’incisi gerçekleştirilen yarışların son gün startı, dağ etabında verildi. Aralarında Graham Jarvis, Wade Young, Mario Roman ve Billy Bolt gibi gibi sporcuların da yer aldığı, 17 ülkeden 175 sporcunun mücadele ettiği 11. Sea To Sky Enduro Yarışları’nda, 53 kilometrelik zorlu dağ etabı geçildi. Sporcular, Çamyuva sahilinden başlayan yarışta, orman içerisinden ve Kesme Boğazı mevkisindeki kanyondan geçti. Kayaların arasından ve dik yamaçlardan geçerek dereceye girebilmek için mücadele eden sporcular, zaman zaman zor anlar yaşadı. Pandemi nedeniyle seyirci etaplarının olmadığı yarışlarda, Kemer Belediyesi ve kolluk kuvvetleri her türlü önlemi aldı. Zorlu geçen yarışların son gününde dağ etabını, 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesine ilk gelen İngiliz sporcu Graham Jarvis kazandı. Genel klasmanda ise Graham Jarvis birinci, Wade Young ikinci, Billy Bolt da üçüncü oldu. Yarış sonrası zirvede genel klasmanda dereceye girenlere ödülleri verildi. Ödül töreninde, sporculara ödüllerini Kemer Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, KEMK Başkanı Semih Özdemir ve İlçe Spor Müdürü Mustafa Özkaynak verdi. Sea To Sky’da Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaşan 40 yarışçı altın madalya kazandı. Türk sporculardan Bayram Uysal 10. sırada yer alarak, Türk yarışçılar arasında ilk sırayı aldı. Şaban Özdemir, Emre Coşar, Kemal Deveci, Yunus Mor, Cemil Yurt, Şükrü Özen, Özgür Savran, Mehmet Çetin, Anıl Özşeker ve Fatih Türüdü; 2 bin 365 metre yükseklikteki Tahtalı Dağı’nın zirvesine ulaşan isimler oldu.

990 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,3465
EURO 9,6728
BIST 1,1649
ALTIN 504,34

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle