Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

FTSO eğitimlere devam ediyor

Erkan Ilik | 13 Nisan 2014 | Güncel A- A+

Adalet Bakanlığı Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün düzenlediği denetimli serbestlikten yararlanan mahkumlara yönelik eğitimlere Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası eğitim ve eğitimci desteği veriyor.

EFQM Mükemmellik Modeli kapsamında Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın hedefleri arasında yer alan Sosyal Sorumluluk Hizmetlerinin bir kısmı eğitim desteği şeklinde gerçekleştiriliyor

Bu kapsamda verilen eğitimlerden biri önceki gün FTSO personelinden İlkkan Büyüktahancı tarafından verildi.

Yaklaşık bir saat süren eğitimde İlkkan Büyüktahancı Fethiye Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nden yaklaşık 15 katılımcıya UMEM Kursları, İşbaşı Eğitim Programları, Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, İşkur Teşvikleri konularında detaylı bilgiler verirken katılımcılardan gelen soruları cevaplandırdı.

Öte yandan Beceri’10 Projesine ilişkin işveren ve kursiyerlere sunduğu imkanlar şöyle; Meslek Kurslarının teorik eğitimleri süresince günlük 20 TL, işbaşı eğitimi süresince ise 25 TL ücret ödenecek olup, genel sağlık sigortaları İşsizlik Sigortası Fonu tarafından karşılanacaktır. Ayrıca stajını başarılı bir şekilde bitiren kursiyerleri istihdam eden firmalara sigorta prim teşviki sağlanacak olup, 18-29 yaş arası erkekler ve yaştan bağımsız kadınlar için 42 ay (3,5 yıl) süreyle, 30 yaş üzerindeki erkekler için 30 ay(2,5 yıl) süreyle Sigorta Primi İşveren Payı ödemeleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır. Kişiler Mesleki Yeterlilik Kurumu belgesi alırsa da yukarıdaki teşviklere ek olarak 12 ay daha Sigorta Primi İşveren Payı ödemeleri İŞKUR tarafından karşılanacaktır.(FG)

FTSO eğitimlere devam ediyor (1)_640x425

797 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle