Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Final Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’den Örnek Kampanya

Erkan Ilik | 28 Nisan 2014 | Eğitim, Güncel A- A+

Özel Fethiye Final Anadolu Sağlık Meslek Lisesi okul öğrencileri düzenlemiş oldukları etkinlikle herkesi kitap okumaya davet ettiler. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezinde gerçekleşen etkinlikte okul öğrencilerinden Meryem Katre Aydıngöz etkiliğe katılanlar adına bir açıklamada bulundu. Etkinliğe Özel Fethiye Final Anadolu Sağlık Meslek Lisesi İngilizce öğretmeni Sevtap Pesen ile Edebiyat Öğretmeni Hacer Özütok Arslan’da  katıldı.

Okul öğrencilerinden Meryem Katre Aydıngöz açıklamasında “Bu gün burada düzenlemiş olduğumuz etkinliğin amacı herkese kitap okuma alışkanlığını kazandırmaktır. Diğer amacımızda kitap okuma alışkanlığının kazanılmasından sonra okuduklarımızı kendi fikir ve kültürlerimizle pekiştirmektir. İnsanlar görmedikleri veya gidemedikleri yerleri kitaplar sayesinde görmekteler. Kitaplar sayesinde her şeyi görme fırsatı elde etmekteyiz. Kitaplar hem geçmiş zamanı hem de yaşadığımız ve gelecek ile ilgili konuları görmemizi sağlar. Kitap okuyan bir kişi her şeyi daha iyi görür” dedi. Gazetemiz muhabirinin sorması üzerine Meryem Katre Aydıngöz “Son yıllarda yapılan etkinlikler sayesinde insanlar eskisinden daha çok kitap okumaya başladılar. Fakat kitap okuma boş zamanı değerlendirme şeklinde olmamalıdır. Yani kitaplar sadece boş zamanlarda değil her zaman okunmalıdır. Vakit geçirmek için değil okumak için zaman ayrılmalıdır” şeklinde konuştu. Özel Fethiye Final Anadolu Sağlık Meslek Lisesi İngilizce öğretmeni Sevtap Pesen’de konuşmasında “Etkinliğin amacı çocuklarımıza, öğrencilerimize kitap okuma alışkanlığını kazandırmak. Kitapsız bir dünya olmadığını onlara belirtmek. Daha çok kitap okuyup, insanlara daha fazla eğitim alabileceklerini bildirmektir. Hepimiz şu anda buradayız ve çok mutluyuz. Kitaplarımızı okuyoruz. İnşallah bütün herkes ve öğrencilerimiz bütün kitaplarını okur diyorum” dedi.

Edebiyat öğretmeni Hacer Özütok Arslan’da konuşmasında “En iyi öğrenme yollarının biriside kitaplardır. Öncelikle çocuklarımıza biz örnek olacağız. Ülkemiz ve yaşadığımız şehir genellikle kötü haberlerle gündeme geliyor; dünyaya güzel şeylerde olduğunu göstermek istiyoruz. Ülkemizde kitap okuma sayısı maalesef çok az ve herkese örnek olup kitap okuma alışkanlığını arttırmak istiyoruz” dedi.(FG)

Final Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’den Örnek Kampanya kitap okumaya davet ettiler (1)_640x480 Final Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’den Örnek Kampanya kitap okumaya davet ettiler (2)_640x480

 

 

 

i

 

1674 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle