Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Fethiyespor’lu Futbolcular Yörük Müzesine Hayran Kaldı

Erkan Ilik | 29 Aralık 2021 | Genel, Güncel, Spor A- A+

3.Lig 3. Grup’ta 43 puanla ilk yarıyı lider kapatan Fethiyespor ikinci yarı hazırlıklarını sürdürürken Kargı mahallesindeki Enver Yalçın’a ait Yörük Müzesi’nde kahvaltı etkinliğine katıldılar. Lacivert- Beyaz’lı futbolcular da Kaptan Serdar Ümit Deniz, Talha Mayhoş ve Nurettin Çakır Yörüklerin tarihinin sergilendiği Yörük Müzesini gezip yüzlerce eserleri incelediler.

Futbolcular geçmiş yıllarda ki insanların kullandığı bir birinden değişik eşyaları incelerken adeta tarihin derinliklerine gittiler. Fethiyeli turizmci Enver Yalçın’ın kahvaltıya davet ettiği Fethiyespor başkan, yönetici, futbolcu ve teknik adamlar harika bir gün geçirdi.Lacivert-Beyaz’lı futbolculardan Kaptan Serdar Ümit Deniz, Talha Mayhoş ve Nurettin Çakır Yörük Müzesi’ni gezip buradaki anlamlı yazıları okuyup bol bol fotoğraf çektiler.

Kaptan Serdar Ümit Deniz, “Fethiye’de bu müzeyi görmekten mutlu oldum. Muazzam bir yer. Enver Yalçın Yörük Müzesine ilk defa geldik. Çok beğendim. Tarihi eser niteliğinde, geçmiş ecdatların kullandığı malzemeler. İnsan bunları görünce çok şaşırıyor. Buranın sahibi ve işletmecisi Enver Yalçın beyi de kutluyorum” dedi. Sezonun ikinci yarı hazırlıklarının çok iyi geçtiğine işaret eden kaptan Serdar Ümit Deniz, “Ligin ilk devresini istediğimiz yerde bitirdik. Ama bizim için önemli olan ikinci devreyi lider bitirmek. O zaman sevineceğiz. İnşallah bu şehre şampiyonluk kupasını getireceğiz. Yarın sabah kamp için Antalya’ya gideceğiz ve ayın 8’ine kadar kampımız orada sürecek. Çalışmalarımızın belirli bir sürecini de orada sürdüreceğiz” ifadelerinde bulundu. Zaman zaman Fethiye’nin tarihi güzelliklerini gezerek tanıma fırsatı bulmaya çalıştığını ifade eden Fethiyespor’un tecrübeli oyuncularından Talha Mayhoş, “Fethiye’de böyle bir müze olduğunu bilmiyorduk. Geldik, gezdik ve gördük. Çok güzel eserlerden oluşan bir müze haline gelmiş. Benim çok hoşuma gitti” şeklinde konuştu. Ligin ilk yarısını istenilen yerde bitirdiklerini belirten Mayhoş, “Bizim için önemli olan ligin sonunda alınan başarı. İnşallah ligin ikinci devresine daha iyi hazırlanarak bu sene lig şampiyonu olmak istiyoruz. Takım arkadaşlarım ile birlikte ligin ilk devresinde çok güzel bir ortam oluşturduk ve başarılı sonuçlara imza attık. İnşallah yine aynı başarıyı ikinci devrede de devam ettireceğiz” diye konuştu.  Enver Yalçın Yörük Müzesinde gördüğü eserler karşısında çok etkilendiğini söyleyen Fethiyespor’un gol makinesi Nurettin Çakır, “Bir haftalık iznin ardından ligin ikinci devre hazırlıklarına kendi tesislerimizde başladık. Yarın kamp için Antalya’ya gideceğiz. Kaldığımız yerden çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah ligin ikinci yarısında 12’nci adam olan taraftarımızla birlikte şampiyonluğa ulaşacağız” dedi.

2022 Yılı Şampiyonluk Yılımız

Tüm Fethiye halkının yeni yılını kutlayan ve hedeflerinin Fethiyesporu 2022 yılında şampiyon yapmak olduğunu belirten Fethiyespor Genel Kaptanı Nacit Çatal ise, “İkinci devrenin ilk etap kamp çalışması bugün itibari ile sona erdi. Yarın sabah ikinci etap çalışmaları için Antalya’ya gideceğiz. Ocak ayının 4’ü, 6’sı ve 8’inde hazırlık maçları yapacağız. Takımımızda moral ve motivasyon oldukça yerinde. Takımımıza bir iki tane yeni takviye yapmayı düşünüyoruz. Takımımızı biraz daha güçlendireceğiz. Diyalog halinde olduğumuz futbolcular var. İnşallah bir hafta içerisinde bu transferlerimizi bitireceğiz. Şuanda sakat ve cezalı oyuncumuz yok” dedi.

312 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle