Hoşgeldiniz  
................................................

Fethiyesporda Acil 4 Milyon TL’ye İhtiyaç Var

Erkan Ilik | 24 Haziran 2022 | Genel, Güncel, Spor A- A+

TFF 2.Lig’e yükselen Fethiyespor’un toplam 20.5 milyon TL borcunun bulunduğu bu borcun yaklaşık 4 Milyon TL’sinin iki ay içerisinde ödenmesi gerektiği belirtildi.

Fethiyespor’un playy-of’tan şampiyon olmasının ardından, 2 Temmuz Cumartesi günü Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür merkezi salonunda yapacağı olağanüstü kongre hazırlıklarının devam ettiği kaydedildi. Yepyeni bir liste ile yeni dönemde de başkanlığa aday olacağı bildirilen Fethiyespor başkanı Esat Bakırcı’nın listesini son aşamaya getirdiği, teknik direktör ve yeni dönem kadrosu için futbolcu transfer çalışmalarını da mevcut yönetim kurulu üyeleri ile birlikte sürdürdüğü öğrenildi. Fethiyespor genel kaptanı Nacit Çatal, “ Fethiyespor’un 2. Lig’te de başarılı olabilmesi için şuanda kongreden, yeni teknik direktöre, iç ve dış transfere kadar tüm çalışmalarını aralıksız devam ettiriyoruz. Kulübümüzün toplam borcuda 20 milyon 500 bin TL’dir.Acil olarak ise 4 Milyon TL ödememiz vardır. Bu konuda çalışıyoruz” dedi.

Fethiyespor’un mali tablosu hakkında açıklamalarda bulunan genel kaptan ve sayman Nacit Çatal, “ Bizim şu anda Fethiyespor kulübünün 20 milyon 500 bin lira bizim borcumuz var. Bu borç kime diye sorarsak bu

ayın sonuna kadar ödeyeceğimiz 2 milyon 200 bin lira gibi bir maç başı ücretlerimiz var. 1 milyon 685 bin lira şampiyonlukla ilgili pirim var. Yani bize 4 milyon lira gibi ay sonuna kadar acil ödeme yapmamız lazım. Vergi ve sigorta borcumuz var 3 buçuk milyon lira. Bunlar daha önceki yönetimden gelen yapılandırdığımız üç yıldan beri her ay sabit ödediğimiz borç.  Belediyeye dört milyon lira gibi bir borcumuz var.İki milyon TL civarında otoparka , bir buçuk milyon lira da yeni tesisin cezasından  Çevre ve Şehircilik Bakanlığına bizim yaptığımız binayı şikayet olduğu için oradan gelen bir buçuk milyon lira da cezamız var. Yani bir milyon beş yüz yetmiş bir bin lira gibi Çevre ve Şehircilik Bakanlığına kesilen ceza var. Birde yıkım kararı da çıktı binayla ilgili. Yani biz ne yapacağımızı bilemedik orayla ilgili. Bitim aşamasına geldik. İçeride sağda bir fayans ve kapı pencere işimiz kaldı. O da alt katın fayansları bitti. Bu tesis işini de çözmeye çalışıyoruz. Ama ivedilikle yeni tesisi bitirmemiz gerekiyor. Bizler devam edeceksek, Profesyonel takımı oraya alıp öbür tarafı da altyapıya tahsis etmemiz gerekiyor. Bizim yönetim zamanımızda iki tane federasyondan futbolcular için gelen ödeme var. Mahkemeliyiz. Bir tanesi Cem Özdemir’dir. Adanaspor’da oynuyor şu anda. Bir tanesi de daha önce bu kulüpte kaptanlık yapmış Sabri Turgut’tur.  Sabri Turgut’un 12 bin lira gibi bir ücretini ödemesini yaptık. Mahkeme kanalıyla. Cem Özdemir’in de 198 bin lira borcumuz var. O da ödenecek. Bu ikisi için de ben Fethiye halkından özür dilerim. Bu yanlışı biz yaptık. Hani bu doğruyu kabulleniyoruz. Yönetim olarak yaptık. Ondan bu parayı biz ödeyeceğiz. Belli bir kısmını da ödedik. Az bir kısım kaldı. Bu parayı da ödeyeceğiz. Onun için de ben Fethiye halkından bu hatalı transfer için özür dilerim. Şuanda öyle çarçur ya atacak paramız da yok. Bizim Gençlik Ve İl Spor Müdürlüğüne 21 bin lira gibi bir küçük borcumuz var. Herkes bana soruyor şimdi. Esat Bakırcı kaç para verdi? Kaç para verdi? Esat Bakırcı üç senede 7 buçuk milyon lira bu takıma para verdi. Herkes bunu bir bilsin. Esat Bakırcı bu parayı almayacak. Almayacağını söyledi. Bugün belediyeye gittik. Bize belediyeye de söyledi. Yani yedi buçuk milyon lira. Üç senede bu adam bu takıma yardım yaptı. Esat Bakırcı’nın koyduğu parayı kimse koymadı. Esat başkana Teşekkür ediyoruz.  Bizim bu seneki takımımızın bütçesi ve harcadığımız para iki bin yirmi bu geçtiğimiz

bu 2021-2022 sezonunda 16 milyon 600 bin lira para harcadık biz.  Profesyonel takım kulübün masrafları, kulübün giderleri, gitmemiz gelmemiz, uçak ücretlerimiz, yemeklerimiz, konaklamalarımız ödenen vergiler SSK’lılar, hani her şeyin toplam giderimiz bizim 16 milyon 600 bin liradır.  Yirmi milyon beş yüz lira gibi bir borcumuz var diyoruz. Dört milyon lirası belediyeye, Yedi buçuk milyon lirası Esat Bakırcı’ya Üç milyon lirası SSK ve bağ kurağı ve prim borçlarını yapılandırdığımız borç , Dört milyon lira da maç başı ve şampiyonluk primini dağıttığımız protokollerin ödemesi. Hani bu piyasa borçları var. Yani beş yüz bin lira da piyasaya işte tavukçudur, manavdır. Hani Onlar da sağ olsunlar hani kimse bizi sıkıştırmıyor. Kimse bizden para istemiyor. Kimse bizi oraya gelip de yani boynumuza sarıp da benim paramı ödeyin diyen hiçbir toptancımız yok. Hepsine teşekkür ediyoruz. Bu borçları iki ayın içerisinde temmuz ayının sonuna kadar öderiz. Otopark gelirlerimiz başladı. Ufak ufak para biriktirmeler oluyor. Öncelikle futbolculara olan hak edişlerini ödeyeceğiz. Halkımızdan bu aşamada Fethiyespor’a desteklerini bekliyoruz. Ayrıca bayrak kampanyası hazırlığımız var. Taraftarlarımızı bu kampanyaya iştirak etmelerini arzuluyoruz. “ dedi.

33 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle