Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye’nin Sahil ve Plajları Atlılara Emanet

Erkan Ilik | 03 Temmuz 2022 | Asayiş, Genel, Güncel A- A+

Fethiye’nin Ölüdeniz Mahallesine Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Komutanlığından (JAKEM) geçici görevle gelen 3 binici ile 3 bakıcı jandarma personeli dünyaca ünlü Kumburnu ve Belcekız Plajında göreve başladı.

Ölüdeniz  sahillerinde yerli ve yabancı turist yoğunluğunun artmasıyla atlı jandarma ekibi görev yapmaya başladı. Nevşehir Jandarma At ve Köpek Eğitim Komutanlığı’ndan (JAKEM) geçici görevle 3 binici ile 3 bakıcı jandarma personeli ilçeye geldi. Görevlerini “Başak”, “Üstay” ve “Tuna” isimli atlarla sürdüren jandarma ekibi, yaz sezonu boyunca sorumluluk alanındaki sahil ve plajlarda görev alacak.

Ekip ayrıca özellikle ormanlık alanların korunması ve hırsızlığın önlenmesinde de görev üstleniyor. Ölüdeniz Jandarma Karakol Komutanlığı bünyesinde oluşturulan geçici at merkezinde kalan süvariler, Ölüdeniz Mahallesi’nde Çarşı ile Denizpark Caddesi, Belcekız ve Kumburnu plajlarında devriye geziyor.

Göreve başlayan atlı birlik, turistlerden de ilgi görüyor. Yabancı dil bilen binicilerden oluşan ekip, devriyeleri sırasında turistlere güvenlik konularında uyarılarda bulunuyor. Yerli ve yabancı turistler de jandarma ekibi ile fotoğraf çektiriyor.

İngiltere’den ailesiyle tatile gelen Smilh Weyt, sahilde atlı jandarmayı görünce şaşkın geçirdiklerine çok güzel bir uygulama olduğunu belirtti.

Atları sevdiğini ve fotoğraf çektirdiğini kaydeden Weyt, “Hayvanlar çok güzel. Eşim ve benimle jandarma personeli de ilgilendi. Güzel bir uygulama.” dedi.

59 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle