Hoşgeldiniz  
..................................................................................

FETHİYEM GURME ŞARKÜTERİ TÖRENLE HİZMETE BAŞLADI

Erkan Ilik | 25 Haziran 2020 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem A- A+

FETHİYEM GURME ŞARKÜTERİ TÖRENLE HİZMETE BAŞLADI

Yöresel ve organik ürünlerin satıldığı “Fethiyem Gurme Şarküteri” doğal ve organik  gıda ürünleri marketi törenle hizmete  açıldı. Ümran Gülgün’e ait Fethiyem Gurme Şarküterinin açılış kurdelesi; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca tarafından kesildi. Açılış etkinliğine; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Muğla CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir, Fethiye Esnaf ve Kefalet Kooperatifi başkanı İsmail Başoğlu, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ile başkan yardımcısı Veli Uysal ve  Fethiye’nin tanınmış kişileri ile davetliler katıldılar.

“EN BÜYÜK DİLEĞİM KENDİME AİT SABİT BİR İŞYERİ AÇMAKTI”

Uzun yıllar Muğla ve Fethiye’de semt pazarlarında tezgah açarak esnaflık yapan ve yöresel ürünler satan Ümran Gülgün;  Fethiyem Gurme Şarküteri marketini hizmete açtı. İşyeri hakkında gazetemize açıklamada bulunan Fethiyem Gurme Şarküteri Marketinin işletmecisi Ümran Gülgün “Babadan ve anneden esnafım. Bundan da gurur duymaktayım. Esnaflığa çocukluk yaşlarımda başladım.  Uzun yıllardır Muğla merkezde  ve Fethiye’de semt pazarlarında tezgah açarak esnaflık yapmaktayım. En büyük dileğim kendime ait sabit bir işyeri açmaktı. Bu dileğimi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşamaktayım. İşyerimizde yerel,  yöresel ve organik tüm doğal gıda ürünlerini satmaktayız. Türkiye’nin bir çok yöresine ait doğal ürünlerini ve lezzetlerini Fethiye’mizin hizmetine sunmaktayız. Aynı zamanda Muğla’mız ve Fethiye’mizin doğal ve organik  yerel ürünlerini de satmaktayız. Satılan ürünlerimizin bazılarını sıralamak gerekirse; Trabzon’un meşhur Tonya tereyağı, Bingöl’ün yayık tereyağı, Bingöl köy kavurması, Ödemiş ve Tire ile Ege bölgesine ait peynir çeşitleri,  Van’ın meşhur otlu peyniri, Diyarbakır, Elazığ ve Erzincan’ın meşhur peynir çeşitleri, kahvaltılık ve meze çeşitlerimiz, Kayseri’nin meşhur pastırması ve sucuğu, organik bakliyat ürünleri, organik petek ballar ve reçeller, turşu ve kuruyemiş çeşitleri, Muğla ve Fethiye yöremize ait zeytinyağı ve zeytin çeşitleri, tarhanalar, erişteler gibi saymakla bitmeyen  tüm yöresel ve doğal ürünleri satmaktayız. İşyerimiz Fethiye’mize hayırlı ve uğurlu olsun. Tüm Fethiyeli hemşerilerimi ve vatandaşlarımızı marketimize bekliyoruz” dedi.

Açılış kurdelesini kesen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün “Büyük bir azimle ve başarıyla çalışarak bu günlere gelen Muğla’dan tanıdığımız bayan girişimcimiz Ümran Gülgün kardeşimizin yeni işyeri hayırlı ve uğurlu olsun. Ekonominin bu zor döneminde yapmış olduğu bu güzel yatırımın bereketli ve bol kazançlı olmasını diliyoruz” dedi. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’da konuşmasında “Bildiğimiz gibi koronavirüs salgınında doğal ve yöresel ürünlerin kıymetini eskisinden çok daha fazla bir önemle anlamış bulunmaktayız. Fethiye’mize yatırım yapan bayan iş hanımı ve örnek  girişimci Ümran Gülgün’e Fethiye’ye böyle güzel bir market kazandırdığı çok teşekkür ediyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. Fethiyem Gurme Şarküteri sahibi Ümran Gülgün’de; Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün ile Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve tüm davetlilere açılış etkinliğine katıldıkları için çok teşekkür etti.(HABER/FOTO-GÖKHAN AYYILDIZ)

601 Kez Görüntülendi.
Etiketler: , , ,
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,8310
EURO 9,1404
BIST 1,1671
ALTIN 474,17

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle