Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiyeliler Tarım Kredi Marketlerindeki İndirimi Yetersiz Buldu

Erkan Ilik | 16 Ağustos 2022 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye’de vatandaşlar, Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri’nde Pazartesi günü başlayan indirimli satışları yetersiz buldu. Bir vatandaş, “Pazarda patatesi 6 liraya aldım, burada 7.95. Burada iki poşet patates var, 2 kilo zeytinyağı bir de sabun var, 560 lira. Değmez bence pazardan alsınlar daha iyi” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım Kredi Kooperatif Marketleri’nde bazı ürünlerde indirim yapılacağını açıklamasının ardından Fethiye’deki Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri’nde  de indirimli ürün satışı Pazartesi günü sabah saatleri itibariyle başladı.

Yoğunluk Yaşandı

Fethiye’de bulunan iki Tarım Kredi Kooperatifi Marketleri’ndeki indirimden faydalanmak isteyen vatandaşların akınına uğradı. Bazı vatandaşlar indirimli ürün almanın sevincini yaşarken bazıları da indirimi yetersiz buldu.

Fethiye’de  marketin bir şubesinin daha olmasını isteyen bir vatandaş, “Şeker aldık, aşurelik, buğday, bulgur aldık. Kesinlikle çok iyi. Birinin buna müdahale etmesi gerekiyordu, Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ederiz. Başka yerlere de açılsa daha iyi olur. Hatta Fethiye’nin bir çok mahallesine  daha  açılması gerekiyor” diye konuştu.

“1 Saatlik Yoldan Geldik Değdi mi Bilmiyoruz”

Kıyma ve et satışının olmadığını söyleyen bir başka vatandaş ise  “Kıyma ve et için gelmiştik ama onu bulamadık. Ama en azından sarı etiketlilere bakıp zaruretimizi gidermeye çalıştık. Biz Seydikemer İlçesinin Arsa Mahallesinden geldik. 1 saat yol kat ettik. Oysa bu tarım krediler her semtte olmalı en azından ilçelerde de olmalı. Biz köyden geliyoruz ama değdi mi bilmiyorum” dedi.

“Fiyatlar Pazarda Daha Ucuz”

Fiyatların pazarda daha ucuz olduğunu söyleyen bir kadın da şöyle konuştu:

“Fiyatlar pek hoşuma gitmedi. Pazarda daha ucuz fiyatlar. Soğanı pazarda 6 liraya alabiliyorum burada da 6 lira. Pazarda patatesi 6 liraya aldım, burada 7.95. Burada iki poşet patates var, 2 kilo zeytin yağı bir de sabun var, 560 lira değmez bence pazardan alsınlar daha iyi.” Haber-Hakan AYKIRI

34 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle