Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiyeliler “Fethiyespor 81. Yıl Ormanı” ile Nefes Alacak

Erkan Ilik | 10 Nisan 2014 | Güncel, Spor A- A+

Fethiye`liler Fethiyespor`un 81. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında TEMA ve Fethiye Orman Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan çalışma sonucu bugün Fethiyespor Ormanına kavuştu.

Yönetim Kurulu Üyesi Okan Uysal, Teknik Direktör Engin İpekoğlu, teknik heyet ve futbolcuların katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte 1500 fidan toprakla buluştu. Fidan dikimine çok sayıda Fethiyespor sevdalısının katılımı dikkat çekti.

1500 fıstık çamını tek tek toprakla buluşturan futbolcuların keyifleri ise görmeye değerdi. Takımımız diktikleri her fidanın can sularını da verdiler.

Basın mensuplarının sorularını cevaplayan UYSAL” Anlamlı ve insanlık için büyük önem taşıyan bu sosyal sorumluluk projesinde yer almak bizler için gurur verici. Burada olmaktan ve doğayı canlandırmaktan da mutluluk duyuyoruz” dedi.

Engin İpekoğlu ise”Son yıllarda yapılan araştırmalar neticesinde ülkemiz kuraklık sınırlarına yaklaşıyor. Bu anlamda bakıldığında TEMA vakfının bu önemli çalışmalarından son derece mutluluk duyuyoruz. Gelecek adına endişeleri taşımamak adına herkesin bu sosyal sorumluluk projelerinde hassas olmaları gerekiyor diye düşünüyorum” dedi.

Tema Vakfı Fethiye Temsilcisi Okyay Tirli “TEMA Vakfı olarak kuruluşumuzdan bu yana toprağımıza, ormanlarımıza, suyumuza, kısacası doğaya ve yaşama sahip çıkmayı her şeyin önüne koyduk. Doğal varlıklarını yok eden, insanlarına doğayla tam uyumlu ve insanca bir yaşam sunamayan toplumların hastalanacağına, varlıklarını sürdüremeyeceğine inandık. Bu bağlamda Muğla`nın hatta bütün Ege`nin tek temsilcisi ve gözbebeğimiz Fethiyespor`un aynı düşünceleri taşıması bizleri çok duygulandırdı ve sevindirdi. Ayrıca bu ormanın kulübümüzün kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında olması da önem taşımaktadır. Başkanımız, yönetim kurulumuz, teknik direktörümüz, futbolcularımız ve tüm Fethiyespor sevdalılarına teşekkürü bir borç biliriz. Her arkadaşımız diktiği bu fidanın büyümesini, kendisiyle beraber yaşlanmasını takip edecek. Buradan ayrılsa bile ‘Bir zamanlar buraya fidan dikmiştik’ diyerek bunu bir hatıra olarak gönüllerinde yaşatacak ” diyerek duygularını ifade etti. Hafta sonu oynanacak maçın antrenmanına katılmak üzere takımımız fidan dikiminden sonra tesislere geri döndü.(FG)

021_640x480 028_640x480 031_640x480 032_640x480 034_640x480 041_360x480 071_640x480 085_640x417 fethiyesporlu futbolcular ağaç dikti (1)_640x427

433 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle