Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

Fethiye’de Yoğun Bakım Ünitesi Doldu

Erkan Ilik | 01 Eylül 2021 | Genel, Güncel, Sağlık A- A+

Koronavirüs vakalarının hızla arttığı Fethiye’de her gün yaklaşık 150 yeni pozitif vakanın tespit edildiği öğrenilirken, Fethiye Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinin tamamen dolduğu ve hastanede toplam vaka sayısının 100’e dayandığı öğrenildi.

Türkiye’yi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı alınan tedbirlerin 1 Temmuz itibariyle tamamen kaldırılması sonrası vaka ve ölüm sayılarında başlayan artış Fethiye’de de hızla devam ediyor.

Fethiye Devlet Hastanesine ortalama günlük 350 kişinin Covid-19 testi için müracaat ettiği öğrenilirken, bu sayının en kötü ihtimal 150’sinin pozitif çıktığı bilgisine ulaşıldı. Günlük ortalama 4 Bin-4 Bin 500 civarlarında olan aşılama çalışmalarının da Bin 500’lere düştüğünü belirten yetkililer, aşılanmış hastaların tedavilerinin daha çabuk geçtiğini ifade ettiler.

Yoğun bakım ünitesine giren aşılı kişilerin tamamının iyileştiğini ve salgından dolayı hayatını kaybeden kişilerin tamamına yakınının aşısız oldukları belirtildi.

Koronavirüs salgınından dolayı Fethiye Devlet Hastanesinde toplam 96 kişinin tedavi görmekte olduğu açıklayan yetkililer, aşı olmayan tüm vatandaşları aşı olmaya davet ettiler.

Fethiye Kırmızıya Büründü

Fethiye’de yaz sezonunda Türkiye’nin dört bir yanından gelen yerli ve yabancı turist akını ile toplu yapılan düğün, davet ve etkinlikler Kovid-19 vakalarını arttırdı. Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar (HES) verilerine göre Fethiye yine kırmızıya döndü.

Fethiye ve Seydikmer’de Covid-19 vaka sayıları tekrar tırmanışa geçti. Son günlerde yurt genelinde olduğu gibi Muğla il genelinde de Covid-19 vaka artışları devam ediyor. Yüzde 94.2 ile aşılamada lider olan Muğla’da aşı olmayanlar ve maske, mesafe, hijyen kurallarına uymayanlar dikkat çekiyor. Aşılamaya güvenip, toplu yapılan düğün, davet ve etkinliklerin vaka artışlarının nedeni olarak görülüyor. Sağlık Bakanlığı Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında Fethiye’nin genelinde yoğun bir kırmızılık gözlenirken, bölgedeki kovid-19 yoğunluğu vatandaşları tedirgin etmeye başladı.  Fethiye Devler Hastanesi yetkililerinden alınan bilgiye göre 14 kişilik yoğun bakım ünitesi doldu. Covid-19 için ayrılan serviste yatan hasta sayısı da 60’lara kadar çıktı. Hastalığı ağır atlatanların çoğunluğu ise aşı olmayanlardan oluştuğu öğrenildi. Haber-Foto/Hakan AYKIRI

900 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,8689
EURO 10,4740
BIST 12,1977
ALTIN 499,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle