Hoşgeldiniz  
................................................

Fethiye’de Vaka Sayısı Sıfıra Düştü

Erkan Ilik | 15 Haziran 2022 | Genel, Güncel, Sağlık A- A+

İki yıldır tüm Dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan Covid-19 salgını Fethiye’de etkisini yitirdi. Edinilen bilgiye göre Covid-19 salgınından dolayı Fethiye Devlet Hastanesinde tedavi gören hastanın kalmadığı öğrenilirken, ilçe genelinde de pozitif vakanın bulunmadığı öğrenildi.

17 Kasım 2019 tarihinde Çin’in Hubei bölgesinin başkenti olan Vuhan’da ortaya çıkan virüs salgını, çeşitli hastalarda belirli bir neden olmaksızın gelişen ve tedavi ile aşılara cevap vermeyen bir zatürre görülmesi üzerine SARS-CoV-2 olarak adlandırılan yeni bir koronavirüs teşhis edildi.Bu sürecin ardından virüs tüm Dünya ülkeleri arasında hızla yayıldı ve yaklaşık 6 Milyon 300 Bin kişinin ölümüne neden oldu. Türkiye’de de koronavirüs ile enfekte olmuş toplam hasta sayısı 15 Milyon 72 Bin 747 rakamına ulaştı ve 98 Bin 965 Bin kişi de hayatını kaybetti.  Fethiye’de Covid-19 salgınından dolayı 2 yıllık süreç içerisinde yaklaşık 350 vatandaşımız hayatını kaybetti.

İki yıllık süreç içerisinde salgına karşı bulunan aşı ve salgına karşı alınan tedbirlerin ardından salgınının başlangıcından 31 ay sonra vaka sayısı sıfıra düştü. Edinilen bilgiye göre Fethiye Devlet Hastanesinde Covid-19 virüsünden dolayı tedavi gören hastanın olmadığı öğrenildi. Yine yetkililer tarafından Fethiye, Seydikemer ve yakın çevre ilçelerde durumu pozitif olan kimsenin bulunmadığı açıklandı. Haber-Hakan AYKIRI

40 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle