Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

Fethiye’de ekmeğe zam: 200 gram ekmek 2,5 TL

Erkan Ilik | 19 Kasım 2021 | Genel, Güncel A- A+

Fethiye’de bir araya gelen fırıncılar, arka arkaya gelen zamların ardından ekmeğin gramajının düşürülüp, fiyatının arttırılmasını talep ettiği öğrenildi. Buna göre; Fethiye’de 200 gram ekmeğin 2.50 TL’den satılması bekleniyor.  Yeni ekmek satışı fiyat uygulamasının bu hafta sonundan itibaren başlanılacağı öğrenildi.

Fethiye’de fırıncıların ekmeğin gramajının düşürülüp, fiyatının arttırılmasını talep ettikleri öğrenildi. Son günlerde Doların yükselmesi un fiyatlarıyla, maya, elektrik ve akaryakıtın fiyatlarının yükselmesi, ayrıca önümüzdeki ay açıklanacak asgari ücret artışını da gerekçe gösteren fırıncılar, ekmeğin gramajının düşürülüp, fiyatının arttırılmasını istediler. Fethiye’de 240 gram ekmek 2.00 TL’den satılırken;  200 gram ekmeğin 2.50 TL’den satılması için gerekli müracaatları yaptıkları öğrenildi. Hafta sonu ya da Pazartesi gününden itibaren yeni gramaj ve fiyatla ekmeğin Fethiye’de satışının beklendiği ifade edildi.

Fırıncılar, girdi fiyatlarının altında ezildiklerini kaydederek; “Dolar iyice yükseldi. Un fiyatları 140 TL’den 300 TL’ye, maya ise 90 TL’den 160 TL’ye çıktı. Elektrik ve akaryakıt fiyatları arttı. Önümüzdeki ay asgari ücret artışı da olacak. Fırıncılar olarak bu fiyat artışlarına dayanacak gücümüz kalmadı. Fethiye’de hafta sonundan itibaren, ekmeğin 200 gramı 2.50 TL olması için taleplerde bulunduk. Vatandaşlarımızdan bu fiyat ayarlaması için anlayış bekliyoruz” ifadelerini kullandılar.

325 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle