Hoşgeldiniz  
--------------------- ------------------- ------------------ ------------------

FETHİYE’DE BİR KOYUN YEDİZ DOĞURDU

Erkan Ilik | 04 Mayıs 2021 | Genel, Güncel, gundem A- A+

Fethiye’nin Eldirek Mahallesinde yaşayan, Halil İbrahim ve Saliha Demirci çiftine ait, koyun bir batında 7 kuzu doğuran koyunun bir kuzusu telef oldu.

Eldirek Mahallesinde yaşayan Halil İbrahim (76) ile Saliha Demirci (74) çiftinin, beslediği küçükbaş hayvanlardan, bir koyununun 7 kuzu dünyaya getirmesi üzerine büyük şaşkınlık yaşadı. Doğumun ardından 2 gün yaşayan kuzunun biri ölürken, bir kuzuyu beslemesi için kızlarına veren Demirci çifti,  kuzun annelerinin sütünün yetersiz geldiği için, 5 kuzuyu da biberonla besliyorlar.Saliha Demirci, gazetecilere yaptığı açıklamada, daha önce ikiz ve dördüz doğuran koyunlarının olduğunu ilk kez bir koyununun yediz doğurduğunu söyledi.

Yediz doğuran koyununun daha önce iki kez ikiz, bir kez de tek kuzu doğurduğunu anlatan Demirci, “Dördüncü doğumunda yediz doğurdu. En fazla dördüz doğuran koyunum vardı. Bölgede de daha önce yediz doğuran koyun olduğunu duymamıştık. Koyunlarda süt olmadığı için keçilerden sağdığım sütle kuzuları beslemeye çalışıyoruz.” dedi.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

855 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,2364
EURO 10,0327
BIST 11,5532
ALTIN 484,91

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle