Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ............................................... ..........................................................

FETHİYE’DE AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİNDE AŞILAMA BAŞLIYOR

Erkan Ilik | 10 Haziran 2021 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Sağlık A- A+

Fethiye’de  yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsamında BioNTech aşısı, 4 aile sağlığı merkezinde ve Fethiye Devlet Hastanesi ile Lokman Hekim Esnaf Hastanesinde uygulanmaya başlandı.

Yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, BioNTech aşısının aile sağlığı merkezlerinde de tatbik edilmesi kararının ardından randevu alanlara aşı yapılmaya başlandı.

Fethiye’de şuana kadar, Fethiye Devlet Hastanesi ve Fethiye Halk Sağlığı Merkezinde aşılama çalışmalarının yapıldığını belirten yetkililer, “Artık ilçemizde Lokman Hekim Esnaf Hastanesi ile birlikte Esenköy Aile Sağlığı Merkezi, Karaçulha Aile Sağlığı Merkezi, Ölüdeniz Aile Sağlığı Merkezi ve 13 Nolu Aile Sağlığı Merkezinde de aşılama çalışmaları başladı. Aile sağlığı merkezlerinde randevular açık. Günde 1500 kişi için aile sağlığı merkezinden randevusunu alabilir. Vatandaşlarımız da bugünden itibaren randevularını alarak aşılarını olmaya başladı. Aşının yaygınlaşması açısından direkt aile hekiminden aşı olması, bizim açımızdan da vatandaşlarımız açısından da mutluluk verici. Çünkü aile sağlığı merkezleri evlerine yakın, hemen evlerinden çıkıp hızlıca aşılarını olabiliyorlar” ifadelerinde bulundular.

 

 

397 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,6954
EURO 10,3961
BIST 12,1227
ALTIN 497,46

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle