Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Fethiye Sporfest Hafta Sonunu Renkli Kıldı

Erkan Ilik | 04 Ekim 2021 | Genel, Güncel, Spor A- A+

Fethiye’de ikincisi düzenlenen Uluslararası Fethiye Spor Festivali düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Organizasyon kapsamında ‘halk oyunları’, ‘Ölüdeniz Açık Su Yüzme Yarışı’, ‘Oturarak Voleybol Turnuvası’, ‘Likya Gronfondo’ ve ‘Göcek Tenis Turnuvası’ müsabakaları gerçekleştirildi.

Fethiye Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından düzenlenen festivalin ilk gününde, Ölüdeniz’de 2 bin 500 ile 5 bin metrelik iki parkurda gerçekleştirilen açık su yüzme yarışı düzenlendi. Etkinliğe farklı yaş kategorilerinde 5 ülkeden 5’i engelli 205 sporcu katıldığı öğrenildi. Genel klasman 5 bin metre erkeklerde Yiğit Güven, kadınlarda İran’dan Rojin Motlagh, 2 bin 500 metre erkeklerde Furkan Hüseyin Yüksel ve kadınlarda Berna Gedik birinciliği elde etti. Yarışmada dereceye giren sporculara madalyaları; Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Muğla Gençlik ve Spor Müdürü Ömer İlman, Fethiye Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit ile protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Kumburnu Plajı’nda ise bedensel engelliler plaj voleybolu müsabakaları gerçekleştirildi. Uluslararası Fethiye Spor Festivali kapsamında farklı ülke ve şehirlerden gelen festival konukları Beşkaza Meydanında halk Oyunları gösterisi sundu.

Uluslararası Likya Granfondo Heyecanı

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından organize edilen, Fethiye Uluslararası Likya Granfondo bisiklet yarışlarının Seydikemer etabı tamamlandı. Fethiye Spor Festivali kapsamında düzenlenen Uluslararası Likya Granfondo bisiklet yarışlarının Seydikemer etabı büyük bir heyecana sahne oldu. Çok sayıda bisiklet tutkunlarının katıldığı Uluslararası Likya Granfondo bisiklet yarışları Fethiye’de Devlet Su İşleri (DSİ) önünden başladı. Seydikemer’in tarih ve doğası eşliğinde devam eden yarışta; bisiklet tutkunları Seydikemer etabında Saklıkent Sapağı, Seydikemer merkez, Ören ve Ortaköy mahallelerinde pedal çevirerek, yeniden Seydikemer merkeze ulaştılar. Yarışmacılar tekrar Fethiye DSİ önüne doğru pedallarını çevirdiler.

Ödül Töreni İle Sona Erdi

Fethiye Spor Festivali, düzenlenen ödül töreni ile sona erdi. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi Açık Hava Gösteri alanında gerçekleşen programa Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Çiçek, Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit ve sporcular katıldı. Törende ilk olarak oturarak voleybol turnuvasında dereceye giren takımlara ödülleri sunuldu. Fethiye Gençlik Hizmetleri ve Spor Kulübü birinci olurken; Gaziantep Nizip Engelliler Spor Kulübü ikinciliği elde etti. Üçüncülük ödülünü de Adana Ay Yıldız Spor Kulübü elde etti. Takımlara kupalarını Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat sundu. Daha sonra Likya Granfondo 60 kilometre ve 90 kilometre kategorilerinde dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi. 90 kilometre genel klasman kadınlarda Sevcan Alper birinci, Gamze Ceyhan ikinci, Dilek Demir üçüncü oldu. Aynı kilometre erkekler genel klasmanda Mehmet Kanat birinci, Gökhan Uzuntaş ikinci, Süleyman Çelikkaya ise üçüncülüğü elde etti.60 kilometre kısa parkur genel klasman kadınlarda Züleyha Dikbaş birinci, Aylin Karanfil ikinci, Tuğba Hızlan üçüncü oldu. Genel klasman erkeklerde Cengiz Güner birinci, İbrahim Güney ikinci, Talha Baran Baltacı üçüncü oldu.

Basın Mensupları Unutulmadı

Ödül töreninde basın mensupları da unutulmadı. 3 gün süren Fethiye Spor Festivalinde çalışan gazetecilere ödüllerini Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Çiçek, Muğla Gençlik ve Spor Müdürü Ömer İlman ve Fethiye Gençlik ve Spor Müdürü Harun Reşit Yiğit verdi.

“Organizasyonu Daha Geniş Bir Katılımla Yapmayı Planlıyoruz”

Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat konuşmasında, “Katılımcılarımız burada spor yapma şansı elde etti. Bir sonraki organizasyonu daha geniş bir katılımla yapmayı planlıyoruz. Hedef olarak da 20 ülke belirledik. Bu ülkelerden gelecek sporcular ile hem Fethiye’nin tanıtımına destek olacağız hem de genç kardeşlerimizin spor yapmasına vesile olacağız. Tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Turizmin 12 Aya Yayılmasına Katkıda Bulunmak İstiyoruz”

Fethiye Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl pandemi nedeni ile bir ara vermiştik. Bu yıl ikincisi düzenlendi. 5 spor dalında bin 205 sporcunun katıldığı güzel bir festival oldu. 14 ülkeden de 203’de yabancı sporcunun katılımıyla gayet başarılı bir organizasyonu geride bıraktık. Şimdide bisiklet yarışlarımız sonuçlandı. Biraz sonrada ödül töreni ile müsabakaların finalini yapmış olacağız. Fethiye spor festivaline daha çok branşlarda daha çok sporcunun katılacağı, yabancı katılımının fazla olacağı günlere yıllar itibariyle ulaşacağımızı düşünüyoruz. Bununla ilgili de çalışmalarımız devam etmekte. Özellikle spor organizasyonlarıyla ilçemize turizmin 12 aya yayılması ilçemizin tanıtımına destek sağlaması bakımından bu tür organizasyonları çok önemsiyoruz. İl müdürlüğü olarak Fethiye’de daha çok spor organizasyonunu yaparak turizmin 12 aya yayılmasına katkıda bulunmak istiyoruz. Bu vesile ile bu organizasyona emeği geçen sayın kaymakamımıza, belediye başkanımıza, gençlik ve spor ilçe müdürümüze ve katılan sporcularımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten büyük bir emek,  büyük bir özveri ile bu işler yapılıyor. Kimin emeği geçtiyse hepsine şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

“Festival İle Fethiye’mize Katkı Sağlayacağız”

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Lokman Hekim Esnaf Hastanesinin sponsorluğunda 2.sini düzenlediğimiz uluslararası Fethiye spor festivalini bugün itibariyle bitiriyoruz. Bizim için yoğun bir hafta sonu oldu. İyi bir katlım oldu. 1200 civarında bir sporcuya ev sahipliği yaptık. Bunun 203 sporcusu yabancı sporcuydu. Yabancı ülkelerden hem halk oyunlarında hem diğer branşlardan yabancı sporcumuz vardı. Tabi bu ülkemizdeki alternatif turizm oluşturabilecek kanallardan birisini de spor turizmi olarak görüyorum. Bu anlamda ilçemize iyi bir katkı sağladığımız inancındayım. İnşallah bundan sonraki süreçte Fethiye Festivali benim inancım ve güvenim yönünde çok büyüyecektir. Bizlere katkı sağlayan başta Lokman Hekim Esnaf Hastanesine, Ticaret Odası ve diğer sponsorlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Ortaya güzel bir eser çıkardıysak onların katkısı sayesinde. Bize resmi anamda destek veren başta Sayın Kaymakamımız Eyüp Fırat’a canı gönülden teşekkür ediyorum. Gerçekten en başından sonuna kadar bizimle yakından ilgilendi. İl Müdürümüz Ömer İlman’a çok teşekkür ediyorum. Gördüğünüz gibi belediyemiz her platformda bize destek verdi. Belediye Başkanı Alim Karaca’ya ve onun ekibine de çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

“3. Festivalimiz Çok Daha Büyük Olacak”

Fethiye Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Harun Reşit Yiğit, “Festival sayesinde ilçemize gelen sporcu sayısını arttırma şansı elde ederiz. Festivali yapma konusunda kararsızdık. Yaptığımız için mutluyuz. İnsanların mutlu ayrılması ve tekrar gelip “önümüzdeki yıl tekrar yapacaksınız demi?” diye şeklinde bize terkinde bulunmaları bizi son derece mutlu eden şeyle. Önümüzdeki yılda inşallah 3.’üncüsünü yapacağız. Sayın valimizin Sporfest’in desteklenmesi anlamında bize gerçekten terkinleri oldu. İnşallah önümüzdeki yıl çok daha büyük rakamlarla çok daha fazla branşlarla ilçemizi hem tanıtmış olacağız hem ilçe turizmimize katkıda bulunmuş olacağız” ifadelerini kullandı.

271 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle