Hoşgeldiniz  

FETHİYE LATİN MOTİFLERİ İLE GÜZELLEŞECEK

Erkan Ilik | 23 Mart 2021 | Genel, Güncel, gundem, Kültür A- A+

FETHİYE LATİN MOTİFLERİ İLE GÜZELLEŞECEK

Fethiye’nin sokakları ve duvarları Güney Amerika ve Latin motifleri ile güzelleşecek. Fethiye Belediyesinin daveti üzerine ilçemize gelen Kolombiyalı Ressam Federico Gomez Maya; 92. sokakta duvar resmi yapıyor. Güney Amerika ve Latin motifleri ile çizgilerini  duvar resimlerine taşıyan Ressam Federico Gomez Maya; Fethiye şehir merkezinde çeşitli yerlerde duvar resmi çalışmaları yapacak.

“GERÇEKTEN FETHİYE ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR”

Gazetemize açıklamada bulunan Kolombiyalı sanatçı Federico Gomez Maya “1 yıldır Türkiye’deyim. Eskişehir’de yaşıyorum. Eskişehir Belediyesi ile birlikte Odunpazarı mahallesinde sanat çalışmaları yapmaktayım. Eskişehir Odunpazarı sanat galerisinde sergi açtım. En çok ziyaret edilen bir sergi oldu. Antalya’da duvar resmi ve pano çalışmalarım oldu. İzmir ve İstanbul’da da sanat çalışmalarım olacak. Fethiye Belediyesinin daveti üzerine Fethiye’de duvar resimleri ve sanat çalışmaları yapmak amacıyla ilk defa bu şehre geldim. Gerçekten; Fethiye çok güzel bir şehir. Bu güzel şehrin duvarlarına sanatımla güzellik katacağımdan dolayı çok mutluyum. Beni buraya davet eden Fethiye Belediyesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“TÜRKİYE MİNNETTARLIK DUYDUĞUM BİR ÜLKE”

Gazetemiz muhabirinin sorularını yanıtlayan Kolombiyalı sanatçı Federico Gomez Maya “15 yıldır güzel sanatlar ile uğraşıyorum. Asıl mesleğim ressamlık. Kolombiya’da okudum, güzel sanatlar mezunuyum. Türkiye minnettarlık duyduğum bir ülke. Pandemi döneminde Türkiye bana sahip çıktı. Sanatıma ve çalışmalarıma yer verdi. Bir çok yerden proje teklifi geldi. Eskişehir Belediyesinden sonra beni destekleri için Fethiye Belediyesine çok teşekkür ediyorum” dedi.

3161 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1550
EURO 9,7089
BIST 11,2284
ALTIN 457,33

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle