Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye KYK Binası 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Erkan Ilik | 26 Ağustos 2022 | Eğitim, Genel, Güncel A- A+

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye’de yapımı devam eden Fethiye Öğrenci Yurdu binası inşaatında incelemelerde bulunarak, “1499’u kız, 500’ü  de erkek olmak üzere toplamda 1.999  öğrenciye hizmet verecek olan Fethiye Öğrenci Yurdu binasının inşaatı devam ediyor ve 1 Eylül tarihinde  inşaat bitecek. Allah izin verirse de bu yıl öğrencilerimizin en büyük sıkıntılarından bir tanesi olan konaklama sorununu çözmüş olacağız” dedi.

AK Parti Muğla Milletvekili Yelda Erol Gökcan, Fethiye Kaymakamı Alper Balcı,  AK Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk,  Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş ile birlikte yapımı devam eden Fethiye Öğrenci Yurdu’nda incelemelerde bulundu. Yapımı devam eden inşaat hakkında yetkililerden brifing alan AK Parti Muğla Milletvekili Gökcan,  incelemeleri sonrası yurt ile ilgili açıklama yaptı.

Milletvekili Gökcan, orman bölgesi  olan bu alanın  yurt yapılması için  Gençlik ve Spor Bakanlığı’na tahsisi hususunda  uzun görüşmeler yaptıklarını hatırlatarak şunları kaydetti.

“Hamd olsun ki, orman arazisinin devrini yaptırmış ve inşaata başlanmasını sağlamıştık. Geçen sene de  yurdun inşaatı döneminde gelmiş ve  çalışmaları yerinde görmüştük. Ne mutlu ki inşaatta sona geldik.   1 Eylül tarihinde  inşaat bitecek. Eğitim döneminin başında da açılışını yaparak, öğrencilerimizi yerleştireceğiz. Fethiye İşletme Fakültesi’ndeki öğrencilerimizin barınmasını sağlayacağız.Burada özellikle kız öğrencilerimize pozitif ayrımcılık yapıyoruz. 1499’u kız, 500’ü  de erkek olmak üzere toplamda 1.999  öğrenciye hizmet verilecek.Yurtta incelemelerde bulunduk. Gerçekten odalar çok şık. Herşey çok iyi planlanmış ve iyi düşünülmüş. Sıcak suyundan, oturma grubuna,  çalışma alanına,  sosyal ünitelerine  kadar çok güzel bir yurt binası ortaya çıkmış.Yurdun yapılması sürecindeki destekleri için Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Muharrem Kasapoğlu’na, Fethiye Kaymakamıız Sayın Alper Balcı’ya, İl Müdürümüz Sayın Kazım Açıkbaş’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.Sevgili öğrencilerimizi Fethiyemize, Muğlamıza bekliyoruz.  Fethiye Öğrenci Yurdumuz şimdiden hayırlı uğurlu olsun” ifadelerinde bulundu.

Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürü Kazım Açıkbaş da,  Yurda 15 Eylül gibi öğrenci kabulüne başlanacağını söyleyerek, şu bilgileri verdi.

“Aralık 2022 tarihinde bitirilmesi planlanan yurdun bu eğitim dönemine yetişmesi için, Sayın Milletvekillerimiz. Sayın Valimiz ve Sayın Bakanımız, Sayın Kaymakamımız yoğun destek verdiler.  Şahsım ve kurumum adına  teşekkür ediyoruz” dedi. Haber-Hakan AYKIRI

 

82 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle