Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ...............................................

FETHİYE KALESİ’NDE KURTARMA KAZISI YAPILACAK

Erkan Ilik | 16 Ağustos 2021 | Genel, Güncel, Kültür, Manşet, Siyaset A- A+

FETHİYE KALESİ’NDE KURTARMA KAZISI YAPILACAK

Fethiye Belediyesi ile Fethiye Müze Müdürlüğü arasında Fethiye Kalesi’nin temizlik ve kurtarma kazısı için protokol imzaladı. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü adına Fethiye Müze Müdürü Emel Özkan protokole imza attılar.

Arkeologlar Fethiye’de

Temizlik ve Kurtarma Kazısı Fethiye Müzesi Müdürü Emel Özkan başkanlığında, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat Tarihi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kadir Pektaş bilimsel danışmanlığında ve sanat tarihçi, arkeolog, tarihçi, mimar ve restoratör heyet üyeleri ile birlikte gerçekleştirileceği ifade edildi. 2021 yılında yapılacak kazı çalışmaları, ilk olarak Fethiye Kalesini kaplayan otlar ve çalılar ile başlıyor. Kalede yüzey temizliği yapıldıktan sonra kazı yapılacak alan veya alanlar belirlenecek. Bu çalışmalar sonrasında kazı çalışmaları başlayacak. Kazı çalışmalarının ardından röleve, restitüsyon çalışmalarına geçilecek.

Teşekkürler…
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve Fethiye Müzesi Müdürü Emel Özkan, ‘Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy’a, Muğla Valisi Sayın Orhan Tavlı’ya, Fethiye Kaymakamı Sayın Eyüp Fırat’a, Muğla

İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Zekeriya Bingöl’e’ Fethiye Kalesi kurtarma kazısı ve temizlik çalışmalarına verdiği büyük desteklerden dolayı teşekkür ettiler.

Başkan Karaca, Bakan Ersoy’a Fethiye ile ilgili dosya teslim etmişti
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, 2021 yılının Şubat ayında, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u Ankara’da makamında ziyaret etmişti. Bu ziyarette Fethiye’nin turizm ve kültürel değerlerini içinde barındıran, şehrin bu anlamda çözülmesi gereken sorunlarını içeren dosyayı bizzat Bakan Ersoy’a teslim eden Karaca, Ankara’daki görüşmede Fethiye Kalesi’yle ilgili de değerlendirmede bulunmuştu.

1543 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,8689
EURO 10,4740
BIST 12,1977
ALTIN 499,21

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle