Hoşgeldiniz  
..................................................................................

Fethiye’ De  28 Bin 111 Öğrenci Ders Başı Yaptı

Erkan Ilik | 10 Eylül 2019 | Beldeler, Eğitim, Genel, Güncel, gundem, Kültür, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

 

Yaz tatilinin bitmesiyle öğrenciler ve öğretmenler tüm yurtta olduğu gibi Fethiye’de de 28 bin 111 ve 2150 öğretmen resmi ve özel olmak üzere toplam 108 okulda  ders başı yaptı. Fethiye’de ders başı yapan 28 Bin 111 öğrencinin 2057’si ana sınıflarında, 8215 öğrenci ilkokullarda, 9181 öğrenci ortaokullarda ve 8658 öğrenci ise liselerde eğitim yapacaklar. Fethiye’de 2019-2020 Eğitim ve Öğretim döneminin açılmasıyla öğrenciler sabahın erken saatlerinden itibaren okullarına gittiler. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla sadece öğrenciler değil velilerde aynı şekilde heyecanlıydı.  Okula yeni başlayan öğrenciler ise anne ve babalarıyla okula geldiler.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya 2019-2020 eğitim öğretim yılının ilk gününde öğrencileri yalnız bırakmadı.  Faruk Kaya; Gazi Anaokulu, Karaçulha Şehit Mustafa Gökdal Ortaokulu ve  Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin heyecanlarına ortak oldu. Öğrenciler ve öğretmenler ile sohbet eden İlçe Müdürümüz; 2019-2020 eğitim öğretim yılının gözbebeğimiz sevgili öğrencilerimize, fedakâr öğretmenlerimize, saygıdeğer velilerimize ve tüm milli eğitim camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.  Öğretmenlere, Öğrencilere ve Velilere seslenen Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya açıklamasında “Uzunca bir tatil sonrası eğitim-öğretime başlamanın tatlı heyecanını yaşıyorsunuz. Tatilde güzel ve eğlenceli vakit geçirerek dinlenmiş olduğunuzu umuyorum. Şimdi okula umutla ve heyecanla başlama zamanı geldi. Unutmayın ki dersleriniz için göstereceğiniz ilgi ve çalışma azmi sizi başarıya götürecektir. Bu başarı da geleceğe emin ve sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.Değerli Öğretmenler;Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum.Değerli Veliler;Çocuklarımızın yetişmesinde sizlerin katkısı çok büyüktür. Olumlu ve yönlendirici desteğinizle ve çocuklarınıza yapacağınız rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacaksınız. Bunları yaparken okul-aile işbirliği esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile sürekli iletişim kuracağınıza inanıyorum.Bu vesile ile 2019-2020 eğitim öğretim yılının gözbebeğimiz sevgili öğrencilerimize, fedakâr öğretmenlerimize, saygıdeğer velilerimize, ve tüm milli eğitim camiamıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyor, başarı dileklerimle sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Haber/Foto: Nur İlik-Hakan Çelikdemir

fethiye ders başı yaptı (1)_640x427 fethiye ders başı yaptı (2)_640x427 fethiye ders başı yaptı (3)_640x427 fethiye ders başı yaptı (4)_640x427

334 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1893
EURO 9,6924
BIST 1,1827
ALTIN 502,13

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle