Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

FETHİYE BASINI SAKLIKENT’TE BİR ARAYA GELDİ

Erkan Ilik | 25 Temmuz 2020 | Genel, Güncel, Manşet, Siyaset A- A+

FETHİYE BASINI SAKLIKENT’TE BİR ARAYA GELDİ

Fethiye Basını Seydikemer Belediyesinin  Saklıkent kanyonunda düzenlemiş olduğu 24 Temmuz  etkinliğinde bir araya geldi. Seydikemer belediye Başkanı Yakup Otgöz; 24 Temmuz Gazeteciler Günü nedeniyle Saklıkent kanyonunda etkinlik düzenledi. Yoğun katılımın olduğu etkinliğe Fethiye ve Seydikemer’de görev yapan basın mensupları katıldılar.  24 Temmuz Basın gününü kutlayan Başkan Yakup Otgöz “Sizler varsanız bizler varız” dedi. etkinliğe Seydikemer Belediyesi meclis üyeleri de katıldı.

“CUMHURBAŞKANI’NA TABLO”

24 Temmuz Gazeteciler Günü nedeniyle Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Fethiye ve Seydikemer’deki yazılı ve görsel basın mensuplarına yemekli bir kutlama  etkinliği  gerçekleştirdi. Etkinlikte; Ressam ve Heykeltıraş Ali Rıza Başarır tarafından Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştırılmak üzere Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e yağlı boya tablo  sunuldu. Sanatçı Ali Rıza  Başarır “pandemi döneminde vatandaşlara ulaştırılan bin TL’lik yardımlar karşılığında ben de bir vatandaş ve Kültür Bakanlığı sanatçısı olarak bunun altında kalmak istemeyerek Cumhurbaşkanımıza özel bir resim yaptım. Kendisine ulaştırması için Başkanımıza tablomu teslim ediyorum” dedi.  Günün anlam ve önemi hakkında Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Baykuş ile Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Seda Köktener birer  konuşma yaptılar. Fethiye Gazeteciler Derneği Başkanı Osman Baykuş “24 Temmuz tarihi bir gün. 24 Temmuz; basında sansürün kaldırılışının 112., Lozan Barış Antlaşması’nın 97. yıldönümü ve 86 yıl sonra İslam alemi için sembolik öneme sahip Ayasofya Camii’nde ilk namazın kılındığı tarihi bir gündür. 3 ayrı tarihi öneme sahip bugün biz basın mensupları için de ayrı bir öneme sahip. Bu tarihi bir günde bizi düşünüp böyle bir organizasyon düzenlediği için başkanımıza teşekkür ederiz” dedi.  Etkinlikten dolayı teşekkür eden Muğla İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Seda Köktener’ de  “Gerek özel günlerde gerekse  bayramlarda  Yakup Otgöz başkanımız basının her zaman yanında olmuştur. Kendisine bizler için böyle bir organizasyon düzenleyerek onurlandırdığı için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

“SİZLER VARSANIZ BİZLER VARIZ”

Osman Baykuş ile Seda Köktener’in konuşmalarından sonra Başkan Yakup Otgöz tarihe geçecek bir söz söyleyerek “Sizler varsanız, bizler varız” dedi. Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz konuşmasında  “Böyle güzel bir yerde sizleri ağırlamaktan son derece mutluluk duyuyoruz. Biz basınımızla iç içeyiz. İyi günümüzde ve  kötü günümüzde sağ olsunlar bizim hep yanımızda oldunuz. Seydikemer yeni bir ilçe olduğundan tanıtıma ihtiyacı vardı. Sizler bu konuda üzerinize düşeni yaptınız. Bugün ülkemiz için de önemli bir gün Ayasofya Cami de ibadete açıldı. Komşumuz Yunanistan ve diğer ülkeler ne derse desin Ayasofya artık ibadete açık. Büyük bir gayret sarf edildi. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Saklıkent’te sizleri ağırlamaktan çok mutlu olduk. Sizler varsanız bizler varız. Yine hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz inşallah. Basın Bayramınızı kutluyorum” dedi.

 

 

 

355 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle