Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Fethiye 2’nci Sırada Yer Alıyor

Erkan Ilik | 18 Şubat 2022 | Genel, Güncel A- A+

Türkiye İstatistik Kurumu 2022 yılı Ocak ayı Konut Satış İstatistiklerini yayımladı.yayınlanan istatistiklere göre Fethiye Muğla İli’nde Bodrum’dan sonra en fazla konut satılan ikinci ilçe oldu.

TÜİK 2022 yılı Ocak Ayı konut satış istatistiklerini yayınladı. Yayınlanan istatistiklere göre Muğla’da en fazla konut satılan ilçe 6 bin 770 konut ile Bodrum olurken en az konut satılan ilçe 220 konut ile Seydikemer oldu. Fethiye ise 3 bin 659 konut ile Muğla’da en fazla konut satılan ikinci ilçe durumunda.

Fethiye’de satılan 3 bin 659 konutun 633 tanesi ipotekli satış, 3 bin  26 tanesi diğer satış olarak gerçekleşti. Fethiye’de gerçekleşen konut satışlarında evlerin durumuna bakıldığında ise  bin 404 tanesi sıfır konut satışı , 2 bin 255 tanesi ise ikinci el konut satışı olarak gerçekleşti.

Fethiye’de bir önceki yıla bakıldığında 3 bin 372 konut satışı gerçekleşirken bu satışların  bin 165 tanesi ipotekli satış olarak gerçekleşirken 2 bin 207 tanesi ise diğer satış olarak gerçekleşmişti. Satılan konutların durumuna bakıldığında ise  bin 202 sıfır konut satışı gerçekleşmişken 2 bin 170 konut ikinci el olarak satılmıştı.

Fethiye’de gerçekleşen konut satışları istatistikleri değerlendirildiğinde bir önceki yıla göre konut satışının sadece 287 adet arttığı görülüyor. Evlerin durumuna göre konut satışlarını bir önceki yıla göre kıyaslandığında ise sıfır olarak satılan konut sayısının 202 adet arttığı görülürken 2 el konut satışının ise 85 adet arttığı görülüyor.

31 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle