Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

ESKİ BAKAN FETHİYE’DE PROGRAM ÇEKTİ

Erkan Ilik | 14 Temmuz 2021 | Genel, Güncel, Manşet, Siyaset A- A+

Bir televizyon programı çekim için Fethiye gelen eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat’ı makamında ziyaret etti. Sohbet havasında geçen ziyarette soruları da yanıtlayan eski Devlet bakanı Kürşat Tüzmen, ‘Tarımıyla, ticaretiyle ve turizmi ile son derece önemli katkılar sağlayan, Türkiye’ye moral olan bir ilçemiz Fethiye. Birçok Anadolu şehrinden de büyük. İdare edilmesi kolay değil. Ama şunu gördüm burada herkes elinden gelen katkıyı sağlıyor’ dedi.

  1. ve 60. hükümetlerde Devlet Bakanlığı yapan, eski AK Parti Milletvekili Kürşat Tüzmen, bir televizyon kanalında gezi programında yaptığı gezi programı kapsamında Fethiye’deydi. Fethiye’deki programına Kaymakam Eyüp Fırat’ı ziyaret ile başlayan eski Bakan Tüzmen, Fethiye’ye daha önce defalarca geldiğini ve Fethiye halkını da çok sevdiğini dile getirdi.

 “Fethiye İle Ayrı Bir Bağım Var”

Fethiye’yi çok sevdiğini ve Fethiye ile farklı bağları olduğunu da belirten eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, “Ben Fethiye’ye ilk 1974 yılında geldim. Çadırla gelmiştim. O zaman Ölüdeniz’de ve şimdi çok meşhur olan Kelebekler vadisinde kamp kurmuştum. Benim için harikaydı ve çok gençtim. Seneler geçti ve Fethiye çok büyüdü. Ama şunu görüyorum Sayın Kaymakamımızın başkanlığında buradaki kanaat önderleri değerli iş adamı arkadaşlarımız ve tarım dünyasından arkadaşlarımız Fethiye’nin geleceği ile ilgili olarak çok düzgün çalışmalar yapıyorlar. Burayı küçük bir köyden alıp büyük bir şehir haline getirirken büyük bir köy olmasını arzulamıyorlar. Bu güzel… Tarımıyla, ticaretiyle ve turizmi ile son derece önemli katkılar sağlayan, Türkiye’ye moral olan bir ilçemiz Fethiye. Birçok Anadolu şehrinden de büyük. İdare edilmesi kolay değil. Ama şunu gördüm burada herkes elinden gelen katkıyı sağlıyor. Çevre kirliliği ile mücadeleyi gayet güzel bir şekilde yapıyorlar. Hayvanları koruma ile ilgili çalışmaları da gayet güzel. Fethiye’yi ormanları koruma konusunda da çok bilinçli gördüm. Burada bana uygun spor dalları var. Çok fazla spor aktivitelerinin olduğu bir yer. Ben böyle hem su kültürünü bilen hem Anadolu kültürünü bilen şehirlerimizi ilçelerimizi çok seviyorum. Fethiye’ye ayrı bir bağım var. Nedeni ile daha önce defalarca Yörük Türkmen beyi iken buralardaki Yörük Türkmen festivallerine katılırdım. Oradaki arkadaşlarla çok güzel etkinlikler yapardık. Sizlerin de bu konuda bu kadar duyarlı olmasından, Fethiye medyasının bizim yaptığımız çalışmalarda katkıda bulunmasından da çok mutlu oldum” şeklinde konuştu.

“Türkiye’nin İhracatı 4 Kat Arttı”

7 senelik bakanlık sürecinin ilerleme kaydederek geçtiğini anlatan Bakan Tüzmen, “7 senelik bakanlık sürem sıranda Türkiye’nin ihracatı 4 kat arttı. Yaklaşık 36 milyar dolarlardan 136 milyar dolarlara çıktı. Çok büyük bir ilerlemeydi. O şekilde devam etseydi bugün 500 milyar doları geçecektik. Bizim hesaplarımız o şekildeydi. Ama dünyada yaşanan sıkıntılar arkasında ülkemizde yaşanan sıkıntılar ve biliyorsunuz birçok güçlüklerle karşılaşıyoruz. Bizden sonra gelen arkadaşalar da ellerinden geleni yapmaya çalıştılar ama Allah bana öyle bir dönem nasip etmişti. Çok güzel bir dönemdi tabi ki çok iyi bir ekiple çalışmıştık. Ekibimi kendim kurmuştum. Donanımlı, bilgi birikimi olan, ehliyetli, liyakatli insanlardan oluşan ekiple başarı takibi sürdürülebilir bir başarı haline gelmişti. Şimdi yine çalışıyor herkes elinden gelini yapıyor. Ben inanıyorum. Önümüzdeki dönemde Türkiye bütün yaşadığı güçlükleri arkada bırakarak çok daha yüksek ihracat rakamlarına kavuşabilecek bir ülkedir” ifadelerini kulandı.

“Aktif Olarak Değilim Ama Siyasetten Kopmadım”

Aktif olarak siyasette olmadığını ama sık sık kamu kurumlarını ve vatandaşları ziyaret ettiğine de değinen eski Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen, “Siyaset tek yönlü bir yoldur. Biz motorcuyuz biliyorsunuz. Girdiğiniz zaman siyasette geri dönemezsiniz ama şuan da aktif olarak siyasetin içerisinde değilim. Fakat yine vatandaşımıza dokunmaya çalışıyorum. 35-36 tane program yaptık. Saygı ve sevgide karşılıklı olarak çok iyiyiz. Ayrıca çok değerli kamu yöneticilerimi ziyaret etme fırsatını buluyorum. Sayın Valilerimizle, Sayın Kaymakamlarımızla o bölgelerle ilgili bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Buda benim için çok değerli bir şey. Siyasetten arta kalan nedir? Sizin rahatça şehirde sokaklarda dolaşabilmeniz ve insanların size sevgisinin saygısının devam etmesi. Bende bunlara kavuştuğum için Allahlıma şükrediyorum” dedi.  Haber-Foto/Hakan AYKIRI

 

468 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle