Hoşgeldiniz  
..................................................... ................................................

Eroğlu Başkan Adayı Olacağını Açıkladı

Erkan Ilik | 24 Ocak 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Fethiye’yi ve ülkemizi Amerika’da en güzel biçimde tanıtan ve tanıtmaya da devam eden Fethiye aşığı Salih Eroğlu, 2024 yılında gerçekleşecek olan yerel seçimlerde Fethiye Belediye Başkan Adayı olduğunu açıkladı. Aday olduğunu sosyal paylaşım sayfasında açıklayan Eroğlu,” İnşallah Fethiyeli es, dost, akraba, hemşerilerimin temennileri doğrultusunda gelecek Belediye seçimlerinde Fethiye Belediye Başkan adayı olmayı düşünüyorum. Fethiye’mizde gereken zamanda bu açıklamayı Fethiyeliler ile hep beraber yapacağım” paylaşımında bulundu.

Fethiye’de doğup büyüyen ve yaşamını Amerika’da başarılı bir şekilde sürdüren, her fırsatta da Fethiye ve ülkemizi Dünyaya tanıtan Salih Eroğlu, 2024 yılı Mart ayında yapılması beklenen Mahalli İdareler ve Yerel Seçimlerde Fethiye Belediye Başkan Adayı olacağını  açıkladı.  Fethiye’nin duayen siyasetçilerinden Erdal Eroğlu’nun da oğlu olan 44 yaşındaki Salih Eroğlu, “Belediye Başkanlığı adaylığım Fethiye’miz ve hakkımızda hayırlısı olsun.Kimsenin adamı değilim ve partizanlık yapmam. Her zaman Türkiye ve Fethiye on plandadır.12 yaşından beri her sene yazın,  Fethiye’de otogar, restoran, otel, eczane, turizm ofisi, inşaat, mimarlık ofisi birçok iste çalıştım. Bugüne kadar kimseden hiçbir destek görmedim. Kendi tırnaklarımla kazıyarak çok çalışarak bazı şeyleri basardım. Belediye Başkanı olmak Fethiye’mize güzel eserler kazandırmak, bilgi, birikim, donamımızı kullanıp beklentileri karşılamak içindir” ifadelerinde bulundu.

Salih Eroğlu Kimdir?

17 Nisan 1978’de Fethiye’de doğdu. İlkokulu Fethiye Yunus Nadi İlkokulunda bitirdi. Çocukluğu memleketinde geçti. Ortaokulu İzmir Amerikan Lisesi, Liseyi İzmir Türk Fen Lisesi ve Üniversiteyi İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde bitirdi. Amerika’nın en iyi üniversitelerinden Güney Kaliforniya Üniversitesinde İnşaat Fakültesinde Proje Yönetimi üzerine burslu Yüksek Lisans ve Master Eğitimini ustun basari ve dereceyle tamamladı. 11 sene Amerika’nın en büyük 20 inşaat firmasından bir tanesinde Proje Müdürü olarak çalıştı.. Son 9 senedir Kaliforniya Üniversitesi Los Angeles (UCLA) Extension ve CAL Poly Üniversitesinde İnşaat Bölümünde Proje Yönetimi dersleri anlatıyor. Ayni zamanda devlet ve özel sektördeki Amerika’nın önemli firmaları ve kuruluşlarının inşaat projelerini yönetiyor. Projelerinde Türk Tasi ve Türk Mermerini kullanıyor.

Amerika’da zamanında Türk Öğrenci Derneği Başkanlığı, Amerika’da en iyi Asistan, Liderlik ödülü ve Amerika’nın da en aktif ve en etkili 40 Türk ödülünü  kazandı. Amerika’nın en önemli gazetesi Wall Street’e kapak olan tek Türk Salih Eroğlu, Amerika’da Türkiye Lobisi için aktif görev alıyor. Sözde Ermeni Soykırımına karşı Türkiye’nin savunucusu. Ayrıca, memleketi Fethiye’yi ve Fethiye sporu Amerika’da birçok aktivitede tanıtıyor. Amerika’daki başarılı Türk sporcularına da destek oluyor. Fethiye spor Kulübü ve Galatasaray Spor Kulübü kongre üyesidir. Ayrıca  Eroğlu, yöremizdeki Fethiyeli genç sporcularımıza destek oluyor.

Her sene yazın Fethiye’de esnaf, es, dost, akraba ziyaretleri yapan Eroğlu memleketi ile iç içe yaşıyor. Türkiye’de birçok televizyon programına çıkan Eroğlu, Fethiye’mizi Amerika ve Türkiye’de ulusal kanallarda başarıyla temsil ediyor.  Haber-Hakan AYKIRI

 

710 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle