Hoşgeldiniz  
..................................................... .................................................... ............................................... .......................................................

ERGUN’DAN FETHİYE-SÖĞÜT KARAYOLU İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ

Erkan Ilik | 16 Temmuz 2021 | Genel, Güncel, gundem, Siyaset A- A+

İYİ Parti Muğla Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkanı Prof. Dr. Metin Ergun, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istediği soru önergesini sundu.

Fethiye-Söğüt karayolunun hali hazırda tek yönlü olarak faaliyet gösteriyor olmasını her yıl milyonlarca turist ağırlayan Muğla için ciddi bir sorun oluşturduğunu ifade eden Metin Ergun, “Bu durum can ve mal kayıplarına sebebiyet veren trafik kazalarına zemin hazırlarken, ticari ve turistik anlamda da önemli maddi kayıplara neden olmaktadır. Bu gerekçelerle Fethiye-Söğüt karayolunun bir an önce bitirilmesi önem arz etmektedir” dedi.

İYİ Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Metin Ergun, şu soruları sordu:

“Fethiye-Söğüt karayolunun yapım faaliyetleri ne aşamadadır? Yol yapım çalışmalarında sık sık uzun süren aksamaların yaşandığı iddia edilmektedir. Bu aksamaların sebepleri nelerdir? Söz konusu yol yapım çalışmaları için 2021 yılı için Bakanlığınız tarafından ayrılan ödenek tutarı ne kadardır? Bakanlığınız tarafından 2021 yılı için ayrılan ödenek, yol yapım çalışmalarının hedeflendiği gibi 2022 yılının sonunda bitirilmesi için yeterli midir?”

291 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,5492
EURO 10,0853
BIST 11,7943
ALTIN 495,44

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle