Hoşgeldiniz  
................................................

Engelliler Aksazlar’da Doyasıya Eğlendi

Erkan Ilik | 15 Mayıs 2022 | Genel, Güncel A- A+

10-16 Mayıs Engelliler Haftası olması nedeniyle Fethiye Belediyesi tarafından engellilere yönelik şenlik düzenlendi.

Fethiye’nin Aksazlar Koyu’nda gerçekleşen etkinliğe Muğla Milletvekilleri Süleyman Girgin ve Burak Erbay, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir, meclis üyeleri, engelli dernekleri, rehabilitasyon merkezleri, engelliler ve aileleri katılım sağladı.

Çeşitli müzikli etkinlikler ile başlayan şenlikte palyaço oyunları, yüz boyama, konserler gerçekleştirildi. Sanatçılar Mustafa Selçukoğlu ve Aysun Karasaçlı konser verdi. Belediye Başkanı Alim Karaca beraberinde milletvekilleri ve siyasi parti temsilcileriyle birlikte engelli ve ailelerini tek tek ziyaret etti.

Programda Fethiye Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman açıklamalarda bulundu; “Asıl sorunumuz yerel yönetimlerden engelli haklarımızın alınmasıyla ilgilidir. Sorunlarımızı ilgili kurumlara, kişilere anlatmak zorundayız. Fethiye Belediye Başkanımız Alim Karca siyasi anlayışı bırakıp engelsiz bir kent oluşturabilmek için yolları ve kaldırımları ele aldı. kendisine çok teşekkür ederim. kaldırımlar sadece engellilerimiz için yapılmıyor. Tüm vatandaşlarımız için yapılıyor. Fethiye Belediyesi bunu tamamladı. Bu organizasyonu gerçekleştiren tüm yetkililere çok teşekkür ederim”

Fethiye Belediyesi Engelliler Komisyonu Başkanı Ayşe Devrim Öztürk ise, “Bireysel olarak sorumluyuz. Çünkü engellilerle ilgili daha bilinçli ve farkında bir bakış açısı oluşturmalıyız. Örneğin; anne baba olarak çocuklarımıza engelli birey hassasiyeti öğretmeliyiz ki, çocuk okula başladığında engelli sınıf arkadaşını hor görmesin. Yerel yönetici olarak sorumluyuz. Çünkü kentlerimiz, sokak ve caddelerimizi her tür engele karşı erişebilir kılmalıyız” dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “1 haftadır farkındalık etkinliklerimiz devam ediyor. Bugün yine farklı gruplarla, değerli olan canlarımız ve yavrularımızla yine beraberiz. Seçimlerden önce rehabilitasyon merkezlerini ziyaret ettiğimizde verdiğimiz sözleri tek tek yerine getiriyoruz. Ciddi altyapı ve üstyapı yatırımları yapıyoruz. 1.5 ay sonra hepsi tamamlanacak. Yatırımlarımızı yaparken dezavantajlı gruplarımızı düşünerek yapıyoruz. Bu süreçte tepkiler aldık. ama ne olursa olsun verdiğimiz sözlerin arkasındayız. Sizler için engelsiz bir şehir yaratmak için projelerimize ve çalışmalarımıza devam edeceğiz. Fethiye’nin geleceğini hazırlamaya kararlıyım. Bu yüzden cesurca adımlar atıyoruz. Şehrin temel yatırımlarını çözmek adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’le çalışıyoruz. Biz yatırımlarımızı yaparken bazı siyasilerin neler konuştuğunu, sosyal medyada neler yazdığını siz biliyorsunuz. Ama biz çalışmaya devam edeceğiz. Bu şehir için her şey güzel olacak” dedi.

Muğla Milletvekili Süleyman Girgin de, “Engelliler için adil bir hayat yaratmak zor değil. Yeter ki çok çalışalım. Bu anlamda bu farkındalığın yaratılmasını herkese duyurduğu ve bizi sizlerle buluşturduğu için başkanımız Alim Karaca’ya çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Muğla Milletvekili Burak Erbay, “Engelli vatandaşlarımızın refah içinde yaşayabilmeleri için çok çalışan Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne Fethiye Belediyesi’ne çok teşekkür ederim” dedi. Konuşmaların ardından Zihinsel Engelliler Derneği Başkanı Necdet Yaman tarafından Karaca’ya plaket takdimi yapıldı.

21 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle