Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Eğitim Gönüllülerinin Spor Tesisi Açıldı

Erkan Ilik | 15 Nisan 2014 | Eğitim, Güncel, Kültür A- A+

 

Oluşturulması filmlere konu olacak bir süreçten geçen Fethiye Anadolu Lisesi’nde zorlu bir görev daha başarıldı. Öğrenci velilerinden, eğitim gönüllülerinden, okul idarecilerinden ve resmi kurum daire amirlerinden oluşan Eğitim gönüllülerince yapımı gerçekleştirilen çok amaçlı spor salonu muhteşem bir tören ile açıldı.  Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’ın yanı sıra daire amirlerinin de katıldığı açılışta emeği geçenlere plaketleri de verildi. Okulun yapımından ve salonun oluşturulmasıyla geçen süreç ile ilgili bilgilerin verildiği törende duygu dolu anlar da yaşandı. Geçen yıl ilk harcı atılan salon konferans salonu ve spor karşılaşmalarının yapılacağı tesisten oluşuyor. Fethiye Anadolu Lisesi salonunun açılışında, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Okul Aile Birliği Başkanı Gürcan Özkan yaptı. Özkan konuşmasında “Çocuklarımız yağmurlu, soğuk havalarda  ve daha iyi bir ortamda spor yapabilmeleri amacıyla kapalı spor salonu açmaya karar verdik. Başarıyı yakalayabilmek için böyle bir tesise ihtiyacımız vardı. Son olarak spor salonunun tabanı geldi. Spor salonumuzun tabanı için bir çok kapıyı çaldık ve en sonunda Sayın Kaymakamımızı ziyaret ettik. Diğer yerlerde olduğu gibi önce çay içeriz sonra üstüne soğuk su içer gideriz dedik. Fakat Sayın Kaymakamımız bize çok güzel bir sürpriz yaptı ve kapalı spor salonumuzun tabanını yaptırdı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Kapalı spor salonumuza maddi katkıda bulunan ve emeği geçen tüm kuruluşlara, iş adamlarımıza ve eski Okul Aile Birliği başkanı Diş hekimi Bayram Söğüt’e teşekkür ediyoruz” dedi. Okul aile birliği başkanının konuşmasından sonra okul müdürü Faruk Kaya bir konuşma yaptı. Faruk Kaya konuşmasında “İhtiyaçtan öğrenci bursu alan bir talebenin almış olduğu burs parasını kapalı spor salonu yapılması için bize bağışlaması sonucu bu işe karar verdik ve yapmak şart oldu” dedi.

Faruk Kaya konuşmasında “Gördüğünüz kapalı spor alanı 540 metre kareden oluşuyor. Kapalı spor salonumuzda bir depo, üst katta 300 kişilik bir konferans salonumuz bulunmakta. Alt katta ise soyunma ve idari odalarımız mevcut. Emeği geçen başta Sayın Kaymakamımız ve Alt Yapı Birlik başkanımız Osman Otgöz’e ve Fethiye belediyemiz ile tüm destek desteğini esirgemeyen iş adamlarımıza, esnaflarımıza, velilerimize çok teşekkür ediyoruz” dedi. Okul Müdürünün konuşmasından sonra Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin bir konuşma yaptı. Yükse Gültekin ise konuşmasında tekel deposu olan binanın bir eğitim yuvası haline; okula dönüşmesinin aşamalarını anlattı. Yüksel Gültekin konuşmasında “2006 Mart ayında ben İstanbul’da seminerdeyken ulusal basında bir haber okudum. Bakanın elini öptü binayı kaptı diye bir haber çıktı. Zamanın milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu kendisini minnetle yad ediyorum. Tekel binasından bu seviyeye gelen okulumuza emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi. Açılışın son konuşmasını ise Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık yaptı. Kaymakam Çalık konuşmasında “Fethiye Anadolu Lisesi gerçekten tam bir başarı hikayesi. Bu başarı hikayesini ortaya koyanlar ve ekip çalışmasıyla çalışma yürüten okul müdürü, okul aile birliğine herkesi tebrik ederim. Hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. Kaymakam Ekrem Çalık Fethiye’deki okulların eksik olan tesislerinin yapılan çalışmalarla tamamlanacağını söyleyerek kapalı spor salonunun yapımında katkıda bulunan tüm hayırseverlere teşekkür etti. Konuşmalar bölümünden sonra Fethiye Müftüsü Oğuz Kadıoğlu tarafından açılış duası yapıldı. Konuşmalar ve açılış duasından sonra Fethiye Anadolu Lisesi Kapalı Spor salonunun yapımına katkıda bulunan Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık’a, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Yüksel Gültekin’e, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’e, Turizm Alt Yapı Birliği başkanı Osman Otgöz’e ve iş adamlarına teşekkür plaketleri verildi. Daha sonra öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi sunulurken salon kurdele kesimiyle birlikte açıldı.(FG)

fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (11)_640x427 fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (15)_640x427 fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (18)_320x480 fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (26)_640x427 fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (27)_640x427 fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (37)_640x427 fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (39)_640x427 fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (42)_640x427 fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (44)_640x427 fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (46)_640x427 fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (47)_640x427 fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (50)_640x427 fethiye anaolu lisesi spor salonu açılış töreni (53)_640x427

834 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle