Hoşgeldiniz  

E-TUYS Yetkilendirme Başvuruları başladı

Erkan Ilik | 04 Kasım 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Resmi İlanlar, Siyaset, siyasi A- A+

 

 

E-TUYS Yetkilendirme Başvuruları başladı

Yatırım teşvik belgelerine ilişkin müracaatlar ile uluslararası sermayeli yatırımcılar tarafından yapılan bildirimler Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Bilgi Sistemi (E-TUYS) üzerinden alınmakta ve sonuçlandırılmaktadır.

Konuyla ilgili olarak Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nın web sitesinde yapılan açıklamada; “Yatırımcıların E-TUYS üzerinde işlem yapabilmeleri için Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmesi gerekmektedir. 16.10.2020 tarihli ve 31276 sayılı resmi gazete yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik ve tebliğler ile Genel Müdürlüğe yetkilendirme için yapılacak başvurulara dair tüm evraklar KEP ile gönderilecektir.

Yetkilendirme İşlemi Başvuru Usul Ve Esasları

İbrazı zorunlu yetkilendirme başvuru belgeleri ile ibrazı talep edilen her türlü bilgi ve belgelerin (Dilekçe, noter onaylı taahhütname, yatırımcıyı temsile yetkili kişi veya kişiler için düzenlenmiş imza sirküleri veya noter onaylı örneği ve yetkilendirme formu) başvuru sahibine ait geçerli bir e-imza sertifikasıyla girişi yapılmış, Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) adresleri üzerinden Bakanlığın ilgili birimi olan Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğüne ait sanayiveteknolojibakanligi.tesvikuygulama@hs01.kep.tr KEP adresine iletilmesi gerekir.

KEP aracılığıyla iletilecek her bir başvuru belgesi, KEP ileti gönderim türü olan e-yazışma paketi (eyp) ile gönderilmesi istenilecek, standart gönderim kabul edilmeyecektir.

KEP aracılığıyla iletilen her başvuruya ait dokümanların dosya uzantılarının .pdf ve her bir ekin ayrı ayrı olması zorunludur. Ayrıca eyp. Uzantılı dosyaların içerisinde yer alan eklerin sistem tarafından aktarımı söz konusu olmadığı için her bir ekin bağımsız olarak KEP iletisinde yer alması gerekmektedir.

Belirlenen kriterleri taşımayan başvurular değerlendirmeye alınmaz.

Tüm belgelerin orijinal kopyalarının 10 yıl süreyle saklanma yükümlülüğü başvuru sahibine aittir.

KEP ile iletilen başvurularda evrak giriş tarihi, KEP iletisinin mevzuatta belirtilen başvuru mercii tarafından evrak kayıt sistemine alındığı ve resmi tarih/sayı verildiği tarihtir. KEP bildiriminin gönderildiği tarih evrak giriş tarihi olarak dikkate alınmaz!

İmza Sirküleriyle birlikte iletilen tüm belgeler incelenir, başvuruda tespit edilen eksikler Yetkilendirme Formunda yer alan e-posta adresine bildirilir.

Kayıtlı elektronik posta hizmet sağlayıcılarına, KEP ile ilgili tüm mevzuata, sıkça sorulan sorulara ve diğer hususlara aşağıda linki paylaşılmış olan, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun internet sayfasından ulaşabilmektedir. https://www.btk.gov.tr/kayitli-elektronik-posta-hizmet-saglayicilar” ifadeleri yer aldı.

 

17201 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 7,7672
EURO 9,2229
BIST 10,7582
ALTIN 420,91

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle