Hoşgeldiniz  
..................................................... ..................................

Dolmuşta Oturduğu Koltuğu Kırınca 77 Kilo Zayıfladı

Erkan Ilik | 15 Kasım 2021 | Genel, Güncel, Spor A- A+

Fethiye’de 157 kilo iken dolmuş içerisinde oturduğu koltuğun kırılmaya başladığını fark eden Hulisi Mergen spora başlayarak 3 yılda 77 kilo vermeyi başardı.

Fethiye’de 157 kilo iken dolmuş içerisinde oturduğu koltuğun kırılmaya başladığını fark eden Hulisi Mergen spora başlayarak 3 yılda 77 kilo vermeyi başardı. Şimdi Muay Thai sporcusu olan 25 yaşındaki Ergen’in şimdiki hedefi milli takıma seçilmek. İşte ‘Ben kilo veremem’ diyenlerin ilham alacağı zayıflama hikayesi.

2018 yılında 157 kilo olan Hulisi Mergen, dolmuşta oturduğu engelli koltuğunun çatırdaması ile adeta hayatı değişti. Zayıflamaya karar veren Mergen, spor salonuna giderek Muay Thai ve boksla ilgilenmeye başladı. 3 yıl boyunca gece gündüz demeden çalışan Ergen, şuan 80 kiloya düştü. 25 yaşındaki Hulusi Mergen bu değişimin nedenini anlattı. Mergen “Dolmuşa bindim, Bir baktım hiç boş koltuk yok. Ben de ayakta gidiyordum. O an bir baktım bir tane böyle engelli koltuğu gibi bir koltuk var. Dedim oraya oturayım. Oturdum koltuğa. Tam gidiyoruz, tanıdıklar var arkadaşlarım var. Yüz elli yedi kilodaydım o an. Koltukta giderken koltuk bir de çatırdamaya başladı. Tabii ben utandım koltuk kırılacak diye. Hemen yanındaki koltuğu açtım. Tekrar söylüyorum, insanları yadırgamak için söylemiyorum ama karşı ikili koltukta da bir teyze oturuyordu. Yaklaşık yüz altmış, yüz yetmiş kiloydu o da. O da düşmemek için koltuğun kırılmaması için, o da iki koltuğu açmış oturuyordu. Ben ona bakarken bu sefer koltuk kırılmasın diye ben de ikinci koltuğu açtım. Herkesin dikkat bu sefer benim gözlerimi benim üstüme dönünce ben artık utancımdan ne yapacağımı şaşırdım. Dolmuştan iner inmez Hemen bugünkü eğitim gördüğüm, salonuma koştum, geldim. 3 yılın sonunda 77 kilo verdim” dedi.

“Sporla Başardım”

Bütün başarısının sporla olduğunu söyleyen Mergen, “aşağı yukarı beş gün bir antrenman yapıldı. Akşamları koşular düzenli, sabahları düzenli koşular, yeme içmemize tabii bu dönemde büyük ölçüde önem verdik. Yani antrenman günlerimizde biraz protein ağırlıklı. Onun dışında daha çok gün içinde yakabileceğimiz aperatif şeyler yani akşam belli bir öğünden sonra mesela beşten sonra atıyorum Yemek yemedik. sabahleyin erkenden kalktık. Yemek yemeden kahvaltı yapmadan önce koşumuzu yaptık. eforumuzu sarf ettik. Normal ne bileyim sekizde kahvaltı yapıyorsak bu sefer on birde yaptık. On birden önce koşabildiğimiz kadar koştuk, enerji yakabildiğimiz kadar yaptık. Yani bu belirli zaman aralarındaki bu dilimleri değerlendirdik. Onları boş bırakmadık” ifadelerini kullandı.

“Hedefim Milli Takım”

Kendisini uzun zamandır görmeyenlerin yeni halinde tanıyamadığını ifade eden Mergen “iki üç senedir, dört senedir görüşmediğimiz misafirlerimizin, komşularımızın, akrabalarımızın yanına gidiyoruz, akrabalarımız mesela. soruyorlar gittiğimizde mesela bu kim? Işte şoför olarak mı tuttunuz? Ne bileyim? Bu çocuk kimdi? Tanıyamadık. Ya benim Hulusi’m falan filan dedikten sonra çok şaşırıyorlar” dedi. Ayrıca hedefinin milli takım olduğunu da belirten Ergen “MuayThai’de, boksta Eğer nasip olursa ülkemizi milli takımla memleketimizi, bayrağımızı ülkemizi temsil etmek istiyorum” ifadelerini kullandı

Antrenör Songül Ayten “Sürekli Çalışıyoruz”

Hulusi Ergen’in zayıflamasında büyük rol oynanan Muay Thai antrenörü Songül Ayten  “Hulusi ile salonda haftanın beş günü devam etmekteyiz. Bunun yanı sıra beslenmesine özen gösteriyor. Düzenli ve disiplinli bir hayata geçiş yaptı. Bunun emeklerinin karşılığını da aldı. Yaklaşık yetmiş yedi kilo verdi. Bu şekilde devam etmeyi planlıyoruz. Hedefi var. Hulusi ile Milli takıma kadar yolumuz var” dedi.

503 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır

Warning: file_get_contents(): http:// wrapper is disabled in the server configuration by allow_url_fopen=0 in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38

Warning: file_get_contents(http://api.habermatik.net/v3/d/index.php): failed to open stream: no suitable wrapper could be found in /home/gccezzjx/public_html/wp-content/themes/HaberMatikV2/lib/kurlar.php on line 38
DOLAR
EURO
BIST
ALTIN

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2021 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle