Hoşgeldiniz  
................................................ ..........................................................

Deva Partili Çay’dan Ak Partili Mete’ye: “Vatandaşla Hangi Yüzle Görüşeceksiniz”

Erkan Ilik | 08 Ağustos 2022 | Genel, Güncel, Siyaset A- A+

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Muğla İl Başkanı Emrah Çay, AK Parti Muğla İl Başkanı Kadem Mete’ye, “Vatandaşla hangi yüzle görüşeceksiniz, görüşeceğiniz hanelerde EYT, KYHK. Emekli, esnaflar olacak mı?” diye sordu.

AK Parti Muğla İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama da teşkilat başkanlığı koordinasyonunda 13 ilçede saha çalışmasına start verdiklerini, Muğla genelinde ilk aşamada 3 bin ailenin ziyaret edileceği belirtilmişti. AK Parti İl Başkanı Kadem Mete de vatandaşın şikâyet ve dileklerini alacaklarını söylemişti.

DEVA Partisi İl Başkanı Emrah Çay da Başkan Mete’ye ziyaretin kimlere yapılacağını sordu.

“Anlaşılıyor Ki Seçim Yakın”

Başkan Çay, yaptığı yazılısı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yapacak olduğunuz 3000 haneye ziyaret hedefinize göre anlaşılıyor ki seçim yakın,

Ak Parti teşkilatı olarak vatandaşla yüz yüze görüşme yapma startı almışsınız, ama hangi yüzle görüşeceksiniz, görüşeceğiniz hanelerde EYT, KYHK’, Emekli, Esnaflar… olacak mı?

Milletle birlikte siyaset böylemi olur? Şikâyetleri oluşturan, çözüm olması mümkün değildir.

“Adaletli Olmak Bu Mudur?”

Milletle birlikte siyaset yapsalardı böyle mi olurdu? Başkanlık sistemine geçerken ‘’Ver yetkiyi, gör etkiyi’ söyleminden sonra tek adam rejimi sayesinde millet her geçen gün fakirleşiyor. Derdi katlanarak artıyor. Bunları görmemek, şahit olmamak mümkün değil. Hemhal olmak bu mu? Bu nasıl hemhalliktir ki; bir tarafın derdi geçim olmuş, iş, aş olmuş boğuşuyor bir taraf refah içinde. Adil olmak adaletli olmak bu mudur?

“Bu Ülke Bu Hale Nasıl Geldi?”

İktidarınız hep vatandaştan fedakârlık istedi. Ortalık yangın yerine dönmüş, Halk kuru ekmek bile alırken düşünür hale gelmiş ama iktidarınız hala kamu israfı ve saltanat içinde yaşamaya devam etmekte. İktidarınız halkın ekmeğini aşını çalmakla kalmamış, gençlerimizin umutlarını da çalmıştır. Halkımız hayal bile kuramamaktadır.

Koalisyon hükümetleri 20 yıl öncede kaldı. Son yıllarda bu ülke bu hale nasıl geldi? Demek ki; ülkeyi yönetenler şikâyetler oluşturmuş şikâyetleri dileklerini çözüm olamamış ki; bunları alacaklar halen çözüm değil şikâyet, dilek alma aşamasında olan bu yönetim anlayışı kabul edilemez.

“Çözümlerimiz Hazır”

Biz şikâyetleri biliyoruz, dilekleri biliyoruz çözümlerimiz hazır. Eylem Planlarımız hazır hiç merak etmeyin, Türkiye’deki tüm kesimlerin DEVA’sı olmak için iktidara yürüyoruz. Siz şikâyet almak dilekleri almak için boşuna yorulmayın her şey ortada. Kapılar size açılmayacaktır. Açılan kapılardaki şikâyetleri paylaşabilirseniz seviniriz. Bu millet bu gelinen durumları hak etmiyor, cevabını da ilk seçim de açık ve net olarak verecek.”

91 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2022 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle