Hoşgeldiniz  
.................................................................................. ...................................................................

CUMA PAZARI VE ESNAFLAR DENETLENDİ

Erkan Ilik | 16 Ekim 2020 | Genel, Güncel, gundem, Mugla, Siyaset, siyasi A- A+

CUMA PAZARI VE ESNAFLAR DENETLENDİ

İç İşleri Bakanlığının 81 İl’e göndermiş olduğu genelge kapsamında Fethiye’de de covid-19 salgını önleme tedbirleri ile ilgili denetimler gerçekleşti. Fethiye’de Kaymakam Eyüp Fırat başkanlığında gerçekleşen denetimlerde; maske, sosyal mesafe ve hijyen kuralları denetlendi. Kaymakam Eyüp Fırat başkanlığında gerçekleşen denetimlere; İlçe Jandarma Komutanı Rüştü Şen, İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, İlçe Sağlık Müdürü Ruhsar Doyuk, Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürü Sadık Bağlan ve yetkililer katıldı. Denetimler; her hafta kurulan Cuma üretici pazarında gerçekleşti. Cuma pazarından sonra çevredeki esnaflarda ziyaret edilerek kontroller ve uyarılar yapıldı. Denetimlerin ardından Kaymakam Eyüp Fırat yaptığı açıklamada, Fethiye halkının maske, hijyen ve mesafe kurallarına uyduklarını belirtti.

“FETHİYE HALKI KURALLARA UYUYOR”
Salgına karşı esnaf ve vatandaşlara bilgilendirme yapan ekipler, hijyen, maske ve sosyal mesafe konusunda alınması gereken tedbirlere ilişkin uyarılarda bulundu. Ayrıca Kaymakam Fırat ve beraberindekiler; esnafları dolaşarak alınan tedbirlere uyulup uyulmadığını kontrol etti. Halkın genel anlamda tedbirlere uyduğunu ifade Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, kurallara uyulması konusunda esnafa ve vatandaşlara uyarıda bulunarak, sosyal mesafenin önemine dikkat çekti. Fethiye halkının kurallara çok titiz bir şekilde riayet ettiğini belirten Kaymakam Eyüp Fırat, “İlçemizin çeşitli noktalarında denetimler devam ediyor. Ekiplerimiz özellikle bu konuda çok titiz bir çalışma içerisindeler. Denetimler her gün yetkili ekipler tarafından yapılmaktadır. Bu gün bakanlığımızın göndermiş olduğu genelge kapsamında bir denetim gerçekleştirmekteyiz. Gördüğümüz kadarıyla Fethiye halkı maske, hijyen ve mesafe kuralına da uyum sağlıyorlar. Bu anlamda tüm halkımıza teşekkür ediyor ve kurallara uymaları konusunda da aynı şekilde titiz davranmalarını istiyorum” dedi.(HABER/FOTO-ŞULE UĞUR)

74 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

*

code

*

EN SON HABERLER

Özel Reklam Alanı

* * * * * Oscar Rent A Car * * * * *

Fethiye’de Konaklama Fırsatı

Bu Kitabı Okumalısınız!

Bu Kitap Başucu Kitabıdır
DOLAR 8,1927
EURO 9,6583
BIST 1,1784
ALTIN 502,45

Çok Okunan Haberler

Haberlerin kopyalanması telif hakkı ihlalidir. © 2020 FETHIYE GAZETESİ Tüm Hakları Saklıdır.
Reklamı Gizle